SK Rakovník – FK Brandýs nad Labem 3:0 (0:0)

Již po třech minutách duelu dal o sobě vědět nejen domácí Kapoun parádní střelou z25 metrů do šibenice, ale i brandýský gólman Šulc, jenž ji vytáhl na roh. Poté však kpřekvapení fanoušků SKR převzali iniciativu hosté a před Šímovou svatyní bylo několikrát pořádně horko. V17. minutě ale mohl brankový účet na dva pokusy otevřít domácí Váňa. Nejdříve jeho střelu zpoza velkého čtverce zastavila tyč a následující centr Rencsoka poslal ze tří kroků hlavou mimo bránu. Krátce nato měli štěstí domácí, že vcestě Kovaříkovy pumelice do sítě stál Vaidiš. Ve 33. minutě se paní Štěstěna usmála i na Brandýs, když tečovaný trestný kop Hlavsy skončil na tyči. Šest minut před koncem prvního dějství měli dvě pěkné příležitosti dostat se do vedení hosté, ale Šíma byl pokaždé proti.

Po přestávce domácí začali plnit roli favorita. Usadili se na polovině hostů a nový brandýský brankář Polívka si často musel připadat jako na střelnici. V54. minutě ještě stačil Bláhův projektil vytlačit na tyč, ale o několik desítek vteřin později na křížnou střelu K. Fraňka už se mohl jen dívat, jak zapadá do levého kouta jeho klece – 1:0. Potom však Rakovničtí názorně začali divákům předvádět, že lze spálit i stoprocentní gólové šance. Vrcholem tohoto festivalu byly ukázky Kapouna, který v64. minutě zmalého vápna pálil do nohou brankáře, v67. minutě dokázal po pasu Rencsoka netrefit bránu ze čtyř a v80. minutě dokonce jen ze dvou kroků. Mezitím však je ujistil, že ale dokáže přesně zamířit zpodstatně větší vzdálenosti – v71. minutě jeho bomba z30 metrů orazítkovala tyč. Tutovku knavýšení skóre měl i K. Franěk, jenž ze sedmi metrů lehce přehodil strážce brandýské svatyně, ale míč skončil vedle, do brány se ze slibné pozice netrefili ani Hájek sBláhou. Exhibici promarněných příležitostí zakončil v85. minutě Rencsok, který hlavou nasměroval dalekonosný centr Bláhy pod břevno – 2:0. Definitivní podobu výsledku pak o minutu později dal Kapoun, jehož tvrdý projektil vypálený z20 metrů stačil brankář jen vyrazit na tyč, od které se odrazil do sítě – 3:0. Zanedlouho poté už na hrací ploše vytryskl gejzír radosti rakovnických hráčů, realizačního týmu i hrstky příznivců nejen zvítězství vposledním mistrovském zápase letošního ročníku krajského přeboru, ale i z návratu SK Rakovník do divizní soutěže.

SK Rakovník: Šíma – Vaidiš, Pekárna, Váňa (68. Krejčí), Hájek – Rencsok, Hlavsa (35. John), Bláha, Isteník – K. Franěk, Kapoun. Trenér Radim Suchánek.

Rozhodčí: Chovanec – Vlk, Votoček. Žluté karty: Vaidiš, Krejčí, John – Kovařík, Pech, Zamazal.

Jak to viděl:

Radim Suchánek, trenér SK Rakovník: Vposledním utkání sezóny jsme našim příznivcům asi trochu zahráli na nervy, protože vprvním poločase nebyl náš výkon moc dobrý. Snad jsme jim to vynahradili po přestávce, kdy se podstatně zlepšil pohyb našich hráčů, dokázali kombinovat, bohužel koncovka nebyla nejlepší.