Ti si cestu do obce našli i přes nepřízeň deštivého počasí. To pro Rakovnický deník potvrdila divačka Eva Zímová: „Sešlo se hodně diváků nejenom ze Skryjí a vydrželi sledovat program několik hodin. Začínalo se odpoledne ve čtvrt na čtyři a končilo až kolem sedmé hodiny večerní."
Nejprve byla na programu pohádka O Budulínkovi, kterou sehrál hudebně -divadelní soubor Hobiťátka za asistence některých rodičů dětí a pod vedením Jany Steidl Kindernayové. „Děti si hraní a zpívání velmi užívaly. Paní Jana potom poděkovala všem, kteří se podíleli na přípravě masek i kulis," popsala Eva Zímová.

Poté už přišla na řadu hudební a taneční část programu. „Nejprve zahrály a zazpívaly sestry Hejdovy z Kladna skladbu Pavla Bobka a Stinga," nastínila Eva Zímová.
Po nich pak známé i méně známé písně zazpívali sólisté ze Skryjí a okolí. Například Iveta Micková, Petra Šnoblová, Tereza Konvalinková, Petra Benešová, Dan Mikušík a další. Zpěváky vystřídala známá místní kapela Trihobiti se zpěváky Vašíkem Hoškem a Májou Jedličkovou.

Pak už pódium patřilo skupině Cruel Jokers z Rakovníka. Ta nadchla hlavně mladé publikum natolik, že tito kluci museli ještě přidávat po ukončení oficiálního programu. Překvapením nakonec bylo první veřejné vystoupení ženského sboru Ženy v pokušení, ve kterém účinkují ženy ze Skryjí a okolních vesnic. „Poděkování za vznik prvního Hudbobraní ve Skryjích patří všem, kteří se na něm podíleli a kteří kvůli špatnému počasí museli i hodně improvizovat," poděkovala ještě za všechny diváky Eva Zímová.