Na neurčito bylo odročeno další soudní jednání, které má rozhodnout komu patří budova bývalé školy ve Skryjích a přilehlé pozemky. Pražskému magistrátu, obci či státu?

Soud během zatím posledního jednání 5. května vyslechl mimo jiné tři svědky: bývalého člena obecního zastupitelstva a místostarostu Petra Hoška, bývalou členku rady Evu Zímovou a rodáka a pamětníka Vladimíra Staňka Soudkyně Marie Faltýnová v závěru uvedla, že se jedná o obtížnou kauzu vzhledem k absenci právních předpisů z dob minulých a odročila další jednání původně na 8. června.


Dnes jsem se dozvěděla, že byl soud odročen na neurčito z důvodu zjišťování dalších důkazů,“ doplnila starostka obce Skryje Jarmila Pajerová.
Ona i právní zástupce obce Jan Tryzna odcházeli od minulého soudního jednání se smíšenými pocity. „Základní problém, ve kterém se snažíme zorientovat je v právní úpravě, která už je dosti dávno mrtvá a špatně se nyní zjišťuje stav věcí, tak jak platily ve své době. Bylo to ostatně jasné i z jednání, kdy paní soudkyně dávala najevo, že je ještě mnoho otázek, které je třeba maximálně poctivě dořešit. To je ale naopak pozitivní,“ uvedl tehdy Jan Tryzna. A Jarmila Pajerová znovu zdůraznila: „ Jsou to problematické záležitosti, ale já věřím ve spravedlnost soudu.“