Historický průvod měst, městysů a obcí Rakovnicka Křivoklátem od kostela svatého Petra. Právě tak začalo i letos Křivoklátské panování. Následovalo slavnostní uvítání rychtářů a rychtářek na hradě Křivoklátě hejtmanem kraje a slavnostní vyhlášení výrobku Rakovnicka 2008.

Tím se staly Matějovy vonné františky. „Lidí přišlo na Křivoklátské panování zřejmě kůli studenému počasí méně nežli loni, ale stejně byla návštěvnost vysoká,“ uvedla manažerka Svazku měst a obcí Rakovnicka Iveta Štěpánková.

Ani letos nechyběl jarmark řemesel a tradičních řemeslných výrobků, kejklíři, ukázky výcviku dravců, dobová hudba, trubači, víření bubnů, tyjátr… Křivoklátské panování spojila řada návštěvníků Městyse s prohlídkou hradu Křivoklátu, jednoho z nejslavnějších a nejvýznamnějších hradů českých panovníků a vycházkou k nejkrásnějším vyhlídkám na hrad Křivoklát a nejzajímavějším místům v okolí hradu.

K nim je zavedly čtyři nenáročné vycházkové okruhy, začínající na rozcestí pod Velkou věží hradu. A ještě upřesnění na závěr: Po trase vycházkového okruhu Sokolí můžete z Křivoklátu podniknout také krátkou vycházku k pomníku knížete Karla Egona II. Fürstenberka a vyhlídce Paraplíčko po trase tématické vycházky Křivoklátem Jaroslava Vrchlického.