Alespoň tak to tvrdí jeho pravidelní návštěvníci. Vašek Kuzbach, Pepa a Pavel Dykanovi z obce Lodenice potvrdili: „Je tady dnes na jedničku. Všichni rádi posloucháme country muziku, a kdysi, když byl ještě čas, jsme chodívali na trampy. Takže nám vyhovuje i krásné prostředí festivalu."

Díky naprosto ideálnímu počasí byla letos účast diváků hojná. Za pořadatele potvrdila Kateřina Svobodová: „Předčila minulý ročník, což je úžasné. Na louce vládla po celý den nádherná elektrizující atmosféra." Všechny avizované kapely dorazily, jen v samotném závěru se vyměnili Gladly S.W. s New Rebels. „Gladly festival zavírali, ale pořád za hojné účasti obecenstva," upozornila Kateřina Svobodová. Nechyběla řada emotivních momentů.
Například když Rosťa Fišer z Michal Tučný Revival křtil první CD. „Kapela měla takový ohlas, že i otrlí páni měli slzy v očích, když viděli jejich povedené vystoupení," popsala Kateřina Svobodová.

Kromě další zaručené nádhery, jakou je pro diváky vystoupení kapely Pacifik, byl vrcholem večera vstup na podium Jitky Vrbové. „Při její poslední písni – Co nevidět se sejdem – všichni lidé na louce povstali a zpívali s ní. A pak ve stoje i tleskali. Byly to neskutečně dojemné okamžiky, na které se nezapomíná," konstatovala Svobodová.

Dlouholetý zvukař akce Petr Elznic popsal, že festival pro něho osobně znamená především hezkou práci v příjemném prostředí: „Je to tu nádherné, a když vidím kolem sebe plno spokojených lidí, tak to nemá chybu."

Kateřina Svobodová ještě k tomu dodala: „A to je ten pravý důvod, proč tuhle akci už přes dvě desítky let děláme. Jsme rádi, když vidíme, jak hudba lidi spojuje. Jak jim děláme radost. Moc si fanoušků našeho festivalu vážíme. A jsme rádi, že si tady všechno v pohodě a klidu užijí."

V RÁMCI 21. ROČNÍKU FESTIVALU Dobře utajená country ve Slabcích letos zahráli a zazpívali jednotlivci a kapely: Jen tak trio, Žížeň Band, Hradní Duo, Jindra Kejak, Michal Tučný Revival, Rakovnickej potok, Náplava, Pacifik, Jitka Vrbová, New Rebels, Gladly S.W.