Vánoční občerstvení stejně jako vánoční jarmark připravili slabečtí zahrádkáři. A proč takhle s předstihem, vysvětlila Dagmar Zusková: „Jarmark pořádáme týden před adventem už mnoho let a osvědčilo se nám to. Na advent už chce mít každý naklizeno a nazdobeno, tak si vše potřebné může vybrat u nás."

A vybírat bylo opravdu z čeho. Své výrobky, výpěstky tu nabízeli většinou místní, nebo lidé z blízkého okolí. Takže na sále v milé atmosféře příchozí přivítali dva velké jednoduše a vkusně nazdobené vánoční smrky a také jeden malý staročeský. Dále polštáře, kapsáře ušité technikou pačvork, medovina, keramika, levandulová mýdla, polštářky a dokonce i šumivé víno, vánoční čokolády, barevné svíčky.

Z místních tu například Ivana Schejbalová nabízela perníčky, Jana Procházková a Drahuše Solarová vánoční věnce, ozdoby, Vlasta Uhrová vánoční figurky a další drobnosti, Jana Fojtíková přichystala krásné adventní věnce. Děti si navíc u ní mohly omalovat barvami obrázek ze sádry. Jinde zase vyrobit barevnou svíčku. Kdo chtěl něco na zub, určitě si vybral z pestré nabídky pečiva z Branky. Podával se čaj, grog nebo káva a k tomu další občerstvení.

To vše stihli slabečtí zahrádkáři a hlavně ženy připravit během jednoho dne. „Dříve jsme se scházeli nejméně tři dny dopředu, abychom to vše stihly, ale teď jsme takové „profesionálky," že jsme se sešly v pátek odpoledne a vše připravily. Něco jsme dolaďovaly ještě ráno při výstavě, jako tam chyběl stůl a tam zase židle, ale zvládly jsme to rychle," popisovala Dagmar Zusková, která k tomu ještě stihla upéct vánočku podle osvědčeného receptu.

Živé stromky z náletu a trochu klestu dostávají Slabečtí pokaždé od místního revírníka.
Sehnat výrobce a prodejce vánočního zboží teď už není vůbec problém. Ze začátku tak rok dva lidé nevěděli, co je čeká, kolik přijde na jarmark lidí a podobně. Nyní je spíš starost všechny sem s vánočním zbožím naskládat a vytvořit příjemné prostředí. Ale i to se letos zahrádkářům povedlo, takže ten, kdo sem o víkendu zamířil, nelitoval.

A komu se povedlo přijít ve správnou chvíli, byl mile překvapen. Každý desátý totiž dostal dárek, vánočně zabalenou krabičku od čaje a v ní podkovičku pro štěstí. Drobnostmi v sáčku s vlastnoručně namalovanými vánočními motivy slabečtí obdarovali všechny děti předškolního věku.