Dlouho připravované oslavy obce Skryje jsou úspěšně za námi. Organizátoři akce mohou být spokojeni. Účast lidí byla opravdu veliká a pro velký zájem musela být prodloužena výstava fotografií.

Přípravy oslav probíhaly už od jara. „Od té doby jsme o tom začali přemýšlet a v červnu jsme to začali dávat dohromady. Celé oslavy jsme zaměřili spíše na historii Skryj. Myslím, že to připomnělo hlavně mladým lidem to, co tady dříve bylo,“ řekla starostka obce Skryje Jarmila Pajerová.

Oslavy byly zahájeny průvodem obcí. Při průvodu nechyběla ani hudba, o kterou se postarala kapela z Broum. Průvod se přesunul na náves, kde se slova ujala starostka obce Jarmila Pajerová. Projevy se občanům opravdu líbily, a tak budou vyvěšeny na úřední desce.

„Asi tak ve tři hodiny jsme otevřeli výstavu, která měla opravdu velký úspěch. Bylo tam hodně lidí, takže se tam nedalo vůbec projít. Usoudili jsme, že výstava musí být prodloužena, a tak jsme ji nechali otevřenou až do půl desáté večer. Lidé si pak obrazy a fotografie mohli prohlédnout ještě v neděli dopoledne,“ uvedla starostka obce Skryje Jarmila Pajerová.

Po výstavě následoval koncert v kostele S. Archanděla Michaela. Vystoupil zde kytarový virtuóz Pavel Steidl a jeho hosté. Oslavy byly zakončeny taneční zábavou. „I v areálu Restaurace Kurty bylo plno lidí. Opravdu jsme nečekali tak vysokou návštěvnost. A mohu říci, že se oslav zúčastnili nejen místní občané, ale i cizí lidé,“ řekla Pajerová. Velké poděkování patří hlavně organizátorům akce, což byla nejen starostka obce, ale i její zastupitelé.