Rok 2013 je v pořadí pátým, v němž se v našem královském městě uskuteční akce pro všechny příznivce cyklistiky – a to v téměř kterékoliv její verzi. Rakovník se nachází na trase cyklistické greenway Berounka – Střela a cyklisté naším městem často jen projíždějí. Cílem organizátorů Rakovnického cyklování bylo, aby se zde každoročně scházeli a na krátký čas se zastavili. A já mohu s potěšením říci, že se jim to určitě povedlo.

V pátém ročníku je pro vás připraveno opět mnoho akcí, při nichž se jistě nebudete nudit. Namátkou bych zmínil páteční orientační závod rodičů s dětmi (na kole i pěšky), sobotní cykloturistický výlet k Berounce, lezení na Chlumských skalách u cyklostezky pro veřejnost, ale také například závody ve sjezdu městem, cross country nebo v neděli závod horských kol, silniční kritérium a závody ve free-stylu. Jako každý rok i letos se můžete těšit na večerní koncerty: v pátek zahrála Falešná ozvěna a 
Debbi a v sobotu bude pódium patřit Ozzy Osbourne Revivalu a AC/DC Czech Revivalu.

Rád bych na tomto místě poděkoval všem organizátorům, kteří se na přípravách této akce podílejí, a hlavním partnerům akce – Tradičnímu pivovaru v Rakovníku a společnosti Procter&Gamble. Bez vás všech by se tato akce nikdy nemohla uskutečnit!

Věřím, že nám všem letos vyjde i počasí a na Rakovnické cyklování po loňském propršeném ročníku vykoukne slunce. Závodníkům přeji hodně štěstí a všem ostatním, aby si Rakovnické cyklování 2013 užili.