Pátek má být spíše podmračený a slunka bychom se mohli dočkat občas dopoledne a možná k večeru. Teploty se nepřehoupnou přes 22 stupňů a vyloučit se nedá ani krátká odpolední přeháňka. Jinými slovy: ideální počasí na výlet do přírody.

Pokud má někdo touhu zajet k vodě a vykoupat, pak v tomto ohledu bude nejideálnějším dnem sobota. Slunce bude k vidění mnohem častěji než v pátek, a také se o šest stupňů oteplí. Teploměr má ukazovat odpoledne hodnoty kolem 28 stupňů. Ovšem i v sobotu se může objevit lokální přeháňka, zejména v čase mezi druhou a čtvrtou odpolední, což by mohlo bezstarostný pobyt na břehu rybníka zkomplikovat. A už vůbec se nedá doporučit večerní koupel, protože s příchodem tmy se má počasí definitivně pokazit. Server yr.no, u nás známý jako norské počasí, predikuje začátek deště po deváté večer. Pršet pak má celou noc a s přestávkami také celou neděli. Podle stávajících předpokladů spadne kolem 15 milimetrů srážek. Teplota by se neměla dostat na více než 20 stupňů.

Podobně aprílové počasí se zřejmě chystá i na druhý červencový týden. Zatím nejlépe z toho vychází úterý, kdy má být převážně slunečno a téměř 30 stupňů. Od středy by však opět mělo začít častěji pršet a teploty se budou postupně snižovat.