VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Služby rakovnického informačního centra jsou rovněž hodnoceny jako nadprůměrné

Rakovník – Rakovnické informační centrum bylo zhodnoceno jako stoprocentní a nadprůměrné, a to v rámci regionu i České republiky.

8.3.2013
SDÍLEJ:

I. Kovandová, D. Píchová a V. ChmelařováFoto: Jana Elznicová


Příznivý výsledek vzešel od agentury Czech Tourism a profesní organizace Asociace turistických informačních center Česká republika, a sice po vyhodnocení kvality služeb pomocí metody Mystery shopping.

V potaz byla brána, stejně jako u křivoklátského Íčka, jehož hodnocení dopadlo stejně, celá řada kritérií. Například od toho, jak je středisko snadné najít, jak je upravené, vybavené materiály, nakolik láká ke vstupu, až po vstřícnost jeho zaměstnanců.

Příjemný je i na pohled číslice návštěvnosti za rok 2012: 28 tisíc 468 osob.

Zaměstnankyně centra Vlasta Chmelařová konstatovala: „Je to moc pěkný výsledek. Nejvyšší návštěvnost byla logicky v červenci, tedy 
v letních měsících. Ale kupodivu přišlo hodně návštěvníků i v listopadu. Konkrétně 3 088 osob. Zřejmě to bylo pěkným počasím. Je ale pravda, že v lednu a únoru, tedy když byly mrazy, tak k nám také lidé chodili pro informace."

Informační vzdělávací centrum v Rakovníku je pro turisty prvním setkáním s městem. „A tak se pochopitelně snažíme, aby se toto setkání líbilo," zdůraznila Vlasta Chmelařová. 

Informační a vzdělávací centrum v Rakovníku nabízí také průvodcovskou službu. „Nedávno zde byli třeba ze Základní školy v Lánech. Ani prý netušili, že máme v Rakovníku tolik památek. Prošli s námi náměstí, takzvanou židovskou čtvrtí, byli jsme v roubence a muzeu i v Rabasově galerii," upozornila Vlasta Chmelařová.

Turisté si informační centra jako taková chválí. „Je to úžasná věc. Pokud přijede člověk do neznámého místa, je pro něho informační centrum styčným bodem, bez kterého by zbytečně bloudil. Takto dostane odpovědi na své otázky. Dozví se, na co se má zaměřit, kam se má jít najíst, kde ubytovat, kde si zasportovat či kde se pobavit. A hledáme často také dopravní spoje. To vše se dozví na jednom místě," zdůraznila Vlasta Chmelařová.

Městské informační centrum funguje v Rakovníku už od roku 1998. Dle další zaměstnankyně centra Ireny Kovandové sem nachází cestu kromě turistů z Čech i zahraničí také zdejší občané. „Máme tu kopírku, tak pro ně třeba něco zkopírujeme, mohou se podívat na internet, vyřídit si poštu. Ptají se také na to, jak fungují úřady v Rakovníku, nebo jim poradíme v hledání řemeslníků," popsala Irena Kovandová.
Všechny tyto informace se musí pochopitelně během roku průběžně aktualizovat. „A před sezónou pracujeme také na aktualizaci ubytovacích kapacit, stravování či nových zajímavostí na Rakovnicku. Aktualizujeme také otevírací doby a kontakty," vyjmenovala Irena Kovandová.

Centrum připravuje podklady pro informační brožurky týkající se Rakovnicka, které i vydává. Prodává knihy, upomínkové předměty. Prodává vstupenky pro hrad Křivoklát. Spolupracuje i s ostatními informačními centry jak v rámci Bohemia Centralis, tak v rámci Rakovnicka.

A odezva na pilnou práci rakovnického informačního centra?

Určitě se k nám vrací lidé, kteří u nás už jednou byli. Přijdou se na nás podívat jako na staré známé," upozornila Vlasta Chmelařová a zavzpomínala na vzácnou návštěvu. Na čelní straně budovy, ve které sídlí část Městské knihovny Rakovník, byla v roce 2008 odhalena pamětní deska, která je vzpomínkou na židovské obyvatele města Rakovníka, kteří se stali oběťmi nacistického teroru. Výrobu desky a její osazení financovala paní Hanka Pressburg z Nového Zélandu, rodačka z Rakovníka, která přežila holocaust. „O rok později přijela její dcera, říkala, že maminka bohužel zemřela a ona se přijela podívat po jejích stopách. To bylo moc hezké setkání," vyprávěla Vlasta Chmelařová.

Pravidelně také chodil do centra japonský turista. „Byl tady v Rakovníku pravidelně několik sezón za sebou a měl na nás vždy dost kuriózní dotazy. Chtěl se zřejmě hodně seznámit se životem v Čechách, a tak chtěl třeba vědět, jak se dělá topinka, a co je to vojenská služba," popisovala Vlasta Chmelařová a Irena Kovandová doplnila: „ A oblíbil si nás jeden německý občan. Hodně často nám telefonuje a ptá se i na různé věci z celé republiky. Vybral si prostě naše informační centrum. Asi se mu zalíbily naše odpovědi."

Hlavní náplní činnosti je spravování oficiálních informačních stránek centra: www.infocentrum-rakovnik. cz. „I tady se snažíme aktualizovat údaje tak, aby byly přesné a zajímavé. Tyto webové stránky využívá hodně lidí," upozornila ještě k tématu rakovnického informačního centra Irena Kovandová.

Autor: Jana Elznicová

8.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 000 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/ka TV, znalost Aj vítána. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Do pracovního poměru přijmeme učitele 2. stupně - aprobace TĚLESNÁ VÝCHOVA, znalost Aj vítána. Požadujeme vysokoškolské magisterské studium dle §9 ods.2 zákona č. 563/2014 Sb. O pedagogických pracovnících v platném znění. Nabízíme plný úvazek, perspektivu, tvůrčí pedagogický kolektiv, pružnou pracovní dobu dle rozvrhu vyučování., Nabízíme: závodní stravování, penzijní připojištění., V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis na email: zskounov@iol.cz nebo volejte na tel. č. 313578888. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola kounov, okres rakovník, 270 06 Kounov u Rakovníka. Informace: Zdeňka Mixová, +420 313 578 888.

Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 14 900 Kč

Obsluha v zařízeních rychlého občerstvení Obsluha rychlého občerstvení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: spolehlivost, pečlivost, odolnost vůči stresu, komunikativnost, důvěryhodnost., Náplň práce: obsluha v rychlém občerstvení, obsluha elektronické pokladny, evidence EET, práce s peněž. prostředky, obsluha platebního terminálu karet., Arabský a kurdský - bahdini jazyk výhodou., Kontakt: tel. 776062911 (9:00-19:00 hod.). Pracoviště: Rasha mardnli s.r.o. - husovo náměstí 9, Husovo náměstí, č.p. 9, 269 01 Rakovník 1. Informace: Siraj Mardnli, .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Policista, strážník 21 840 Kč

Policisté Policista/ka. Požadované vzdělání: úsv. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21840 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Místo výkonu práce: Rakovník, Hořesedly, Jesenice u Rakovníka, Roztoky, Nové Strašecí., Požadavky: plnoletost, bezúhonnost, dobrý zdravotní stav, vzdělání ÚSO nebo ÚSV ukončené maturitní zkouškou, státní občanství ČR., Nabízíme: zajímavou a perspektivní práci příslušníka POLICIE ČR, široké uplatnění v rámci organizace, kariérní růst, možnosti studia při zaměstnání, mladý kolektiv, jistota stabilního příjmu., NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 150.000,- Kč., Mzdové ohodnocení: příjem při nástupu 21.840,-Kč. Po ukončení Základní odborné přípravy (po 1 roce) služební příjem je v rozpětí 25.490,- Kč až 28.490,-Kč., Benefity: 6 týdnů dovolené, délka prac.doby 37,5 hod/týden, pravidelná lékařská péče, příspěvek na penzijní nebo životní pojištění, po patnácti letech služby nárok na doživotní výsluhový příspěvek a dvoutýdenní ozdravný pobyt ročně. Další výhody podle zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů., Kontakt: plk. Mgr. Jiří Šiler tel.: 974 880 221 (PO-Pá 7:30-15:30 hod.), e-mail: jiri.siler@pcr.cz/ra.nabor@pcr.cz nebo osobně (Po-Pá 7:30-15:30 hod., Husovo náměstí 116, Rakovník).. Pracoviště: Krajské ředitelství policie středočeského kraje - územní odbor rakovník, Husovo náměstí, č.p. 116, 269 01 Rakovník 1. Informace: J. Šiler, +420 974 880 227.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 10 225 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Referent - sociální pracovník v oddělení sociální prevence odboru sociálně-právní ochrany dětí a sociální prevence. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10225 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: výkon komplexních činností v souladu se zákonem o sociálních službách, pomoci v hmotné nouzi a občanským zákoníkem (výkon veřejného opatrovnictví)., (Tř.11), Požadujeme: znalost práce s PC (WORD, EXCEL, internet, e-mail)., , Více informací na www.mesto-rakovnik.cz, Přihlášky do 29.6.2018.. Pracoviště: Město rakovník, Husovo náměstí, č.p. 27, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Nejistou vodu z kohoutku je lepší převařit

PŘÍBRAMSKÁ EXHIBICE přiláká celou řadu hvězd, nejen příbramského, fotbalu. Domínik Mašek se těší na spoustu fanoušků a velkou zábavu.

Fotbalové hvězdy míří do Příbrami

Obrazem: Jarním koncertem se připojili k ZUŠ OPEN

Nové Strašecí - Včera v podvečer se v Novostrašeckém kulturním centru konal Jarní koncert Základní umělecké školy v Novém Strašecí. Tímto koncertem se ZUŠ připojila k 2. ročníku happeningu Základních uměleckých škol ZUŠ OPEN. Koncert zahájila ředitelka ZUŠ Nové Strašecí Jiřina Kinkalová a provázela jím Iva Vachková.

Rakovnická výprava přivezla z US Open dvě zlata a stříbro

Rakovník – Letošní minigolfové US Open, které bylo v severokarolínském Hendersonville velmi poznamenané přívalovými dešti a místními záplavami, nebylo pro rakovnickou rodačku Olivii Prokopovou tak příznivé, jako to loňské. Třiadvacetiletá hráčka PGC JM 20 sice opět vyhrála v kategorii žen, v absolutním pořadí ovšem obsadila „až“ jedenáctou pozici.

Derby: Kolešovice vyzvou Kněževes

Rakovnicko – Lvice z Pavlíkova sehrají v sobotu své závěrečné utkání divizní sezony. Již jisté vítězky vyzvou Baník Souš a po zápase následuje dokopná. Nové Strašecí se pokusí prodloužit třízápasovou vítěznou šňůru pod vedením nového kouče Petra Svobody. Zavidovští zase potřebují nutně zvítězit nad Klecany a uchovat si tak naději na záchranu soutěže. V nejnižší krajské soutěži je na programu derby. Poslední Lužná hostí favorizovanou Mšec. Derby se odehraje i o soutěž níž. V 23. kole okresního přeboru totiž hostí Kolešovice nedalekou Kněževes.

Deště způsobily problémy, v Zaječově až dramatické, nyní se situace zklidnila

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek odpoledne a v noci na 25. května vytrvalé deště způsobily problémy v mnoha obcích. Prakticky všude hasiči řešili zatopené sklepy, potoky vylévající se z břehů a přetékající rybníky. Pršet stále nepřestává a vyschlá půda není schopná tak vysoké srážky absorbovat, tak rychle zase odtékají a způsobují lokální povodně. V pátek se již situace zklidnila a hladiny pomalu klesají, stav hladin je však nadále bedlivě monitorovaný.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT