„Původně jsme chtěli cyklostezku vybudovat společně s městem Stochov. Pak jsme se rozhodli, že ji uděláme zvlášť, kvůli souhlas vlastníků všech pozemků,“ vysvětlil starosta Nového Strašecí Karel Filip.

Zatím se připravuje část, která začíná u posledního domu v Novém Strašecí směrem na Rynholec, kolem silnice, až ke křížku. Délka je 171 metrů. Chodník, který je nyní součástí trasy, by se upravil na cyklostezku. Povrch bude asfaltový. Část stezky za křížkem už asfalt pokrývá.

Ilustrační foto
Zedničina mladé netáhne, firmy mají smůlu
Podle pověstí mělo v místech dnešního kostelíka sv. Jiljí vzniknout vůbec první osídlení rakovnického údolí. Dnešní pohled na okolí kulturní památky tomu ale příliš nenapovídá.
Kvůli dvacet let starému rozhodnutí roste u kulturní památky autobazar

„Rozhodujeme se, zda uděláme celý nový povrch, nebo jestli navážeme na stávající. Tuto část bychom pak dělali z dotace,“ poznamenal Karel Filip.

Celá stezka je dlouhá do dvou kilometrů. Předpokládaná cena první části je přesáhne půl milionu korun. Protože se nejedná o rozsáhlou stavbu za vysokou cenu, radní oslovili jako zhotovitele Technické služby Nového Strašecí.