Děti tu pobývají od osmi do šestnácti hodin. Za celý týden zaplatí rodiče devět set korun. Je zajištěný oběd ve školní jídelně, kde výborně vaří, a pitný režim. Každý den děti čeká zajímavý program. Dnes například táborníci navštívili Středisko ekologické výchovy Čabárna v Kladně a hornický skanzen Mayrau.

Ve čtvrtek si udělají celodenní pěší výlet do Stochova k hasičům a ještě se naobědvají v přírodě .
Páteční program zaujme hlavně děvčata. Všichni společně totiž navštíví místní muzeum, kde je výstava panenek Barbie, oblečených ale do kostýmů historických postav. Odpoledne zakončí bojovou hrou.

„Program jsme museli tak trochu přizpůsobit tropickým teplotám. V pondělí jsme si hráli v lese a odpoledne ještě zvládli minigolf. Včera jsme byli v akvaparku ve Slaném. Odpoledne jsme plánovali strávit na hřišti, ale raději jsme šli do lesa," prozradila další činnost vedoucí tábora Jitka Samšuková.
Letos se na táboře sešlo jednadvacet dětí. To je podle Jitky Samšukové tak akorát.

„Měli jsme patnáct i třicet dětí, převážně z Nového Strašecí. Chodí i ty z okolí, máme tu chlapce z Řevničova. Tábor je vhodný pro ty děti, které třeba nechtějí přespávat mimo domov," doplnila. Navštěvují ho převážně ty mladší. A že se jim tu líbí, dokazuje to, že se sem rádi vracejí. Například Kristýna poprvé přišla ve druhé třídě a teď půjde do sedmé.

Jako správní táborníci se hned první den účastníci rozdělili do čtyř oddílů. Tentokrát se poznávali ne podle barevných triček, ale čepic. Takže po minigolfovém hřišti v pondělí běhali s modrými čepicemi Šmoulové, s růžovými Žůžovky, s oranžovými Monstra a s bílými Smajlíci. Každá čepice byla samozřejmě jak se patří vyzdobena originálními malůvkami a podpisy všech členů oddílu.

Péťa, Honzík a Vítek právě hráli na dráze číslo devatenáct. Trefit míček do široké mezery přes celou dráhu, aby propadl dolů, a odehrát ho do důlku se zdálo na první pohled docela jednoduché. Jenže chtělo to trochu šikovnosti a hlavně trpělivosti.

Péťa z Řevničova, ač byl na minigolfu poprvé, jinak už hrál ten velký, odehrál vše nadvakrát. „Péťa je šikovný sportovec. Jezdí na závody, viděla jsem ho tam už několikrát," pochválila ho Jitka Samšuková.
Denisa v další dráze si vedla také dobře. Minigolf už hrála vloni, protože je na táboře už podruhé: „Na táboře se mi moc líbí. Chodím sem ráda. Mám tu plno kamarádek." Elena už si také zahrála ve čtyřech letech v Tunisu. „Golf mě baví. Na tomhle táboře jsem poprvé," zkonstatovala Elena.