RAKOVNICKO - Kromě smrtelné dopravní nehody, o které vás informujeme na titulní straně dnešního vydání Rakovnického deníku, se o víkendu stala ještě jedna nehoda s vážnými následky. Další tři nehody byly lehčího rázu.

Karlovarka

Vážná nehoda se stala u Davidovny na karlovace mezi Hořovičkami a Hořesedly v sobotu ve 14 hodin. Dvaačtyřicetiletý řidič z Prahy s nákladní soupravou Iveco s návěsem zde jel ve směru na Hořesedly. Při reakci na situaci na silnici přibrzdil, jenže se mu rozhoupal návěs a on vjel do protisměru, kde právě v tu chvíli jelo Subaru s přívěsem a sedmatřicetiletým řidičem také z Prahy. Došlo k čelnímu střetu. Za Subaru pak jel VW Transporter s třiadvacetiletým Pražanem, který, aby se vyhnul střetu, strhl řízení a skončil v silničním příkopu.
„Řidič Subaru utrpěl těžká zranění hrudníku a končetin, protože byl ve vozidle zaklíněn, museli ho z něj dostat profesionální hasiči z Rakovníka, zraněný pak byl rychlou záchrannou službou převezen do kladenské nemocnice,“ popsal následky nehody tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý. Alkohol nebyl prokázán, zbylí účastníci nehody vyvázli bez zranění. Kolizi nyní policisté šetří s podezřením ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Celkové škody na vozidlech vyšplhaly na 187 tisíc korun.

Alkohol

Fotografie na titulní straně je z nehody, která se stala v neděli ráno v Novém Strašecí. „Sedmačtyřicetiletá řidička z Kladenska jela před devátou hodinou ranní ve vozidle Ford Ka Novým Strašecím. Nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze vozovky a na zasněžené silnici dostala smyk a narazila do zdi domu. Po nehodě ji naměřili policisté 1,14 promile alkoholu v dechu. Žena uvedla, že požila alkohol až po nehodě,“ informoval zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. Podle jeho slov nebude těžké zjistit, jestli žena mluví pravdu. Podrobila se totiž dvěma odběrům krve, které to potvrdí nebo vyvrátí. Na fordu vznikla škoda 40 tisíc korun a na zdi domu 5 tisíc.

 

René Černý, mluvčí rakovnické policie

Všechny tři smrtelné nehody, které se staly v uplynulých sedmi dnech, mají jedinou příčinu – nezvládnutí vozidla kvůli nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky. Navíc se všechny tři staly v místech, kde v posledních minimálně patnácti letech nebyl s podobným případem problém – u Lužné, u Všesulova a posledně před Nesuchyní. Komunikace zde nejsou prioritně zatíženy provozem a ani policie jim nevěnuje zvýšenou pozornost. Už kvůli počasí v posledních dnech by měli jezdit řidiči rozumně a dávat pozor na zrádný povrch silnic. Šlo o zbytečně zmařené lidské životy.