Miloslav Kubínek se komunální politice věnoval desítky let, v rakovnickém zastupitelstvu patřil mezi hlavní kritiky, spolu s tehdejším senátorem a lídrem ČSSD Marcelem Chládkem, rakovnické radnice ve složení ODS a Společně pro Rakovník.

"Měli jsme v zastupitelstvu hodně protikladné názory a styl práce, čeho je třeba si vážit, je jeho dlouhodobý zájem o dění v Rakovníku,"
reagoval Miroslav Koloc, předseda hnutí Město pro vás.

Miloslav Kubínek byl dlouhou řadu let členem KSČM, před komunálními volbami v roce 2014 však změnil "dres", a to konkrétně koncem června roku 2014, a následně se stal členem hnutí ANO 2011 pod taktovkou Andreje Babiše.

Rozchod s komunistickou stranou vysvětloval Miloslav Kubínek porušováním vnitřních stanov strany. Podle šéfa strany Vlastimila Hornofa to ale nebyla pravda.

Miloslav Kubínek také jako jediný zastával v zastupitesltvu města ojedinělý názor v řešení parkovacích osystému na náměstí. Navrhoval, aby vedení města nechalo odstranit výběrčí budku s tím, že o vybírání peněz by se starali lidé, kteří by po námětí od parkujících řidičů vybírali peníze za parkování. Koncem roku 2011 dokonce Miloslav Kubínek po vedení města požadoval, aby schválilo na zkušenou vjezd zdarma na náměstí. „Udělejme krok tímto směrem. Buď se chaos ověří anebo ne. Neustále argumentujeme s něčím, co nemáme ověřené,“ navrhoval tehdy Miloslav Kubínek. Zkušební dobou bezplatného vjezdu na náměstí by bylo období od 1. do 25. prosince.

Vedení města tehdy tento "pokus" neschválilo s tím, že by ve městě nastal chaos a stejně by se tržby podnikatelům nezvýšily.