Vydatné sněžení zasáhlo Rakovnicko již podruhé v tomto týdnu, a to v noci ze středy na čtvrtek. Na mnoha místech regionu nasněžilo okolo dvaceti centimetrů nového sněhu. Problémy měli tak i záchranáři.

„Hasiči nemohli zapadlé kamiony a autobusy vyprostit, protože se k nim kvůli povětrnostním podmínkám nedostali. Nejdříve museli komunikaci ošetřit silničáři, pak teprve začali hasiči z Rakovníka a Záchranného útvaru HZS ČR Zbiroh pomáhat jednotlivým vozidlům. Kvůli dlouhým kolonám byla rychlostní silnice na několik hodin uzavřena, řidiči tak museli úsek objíždět přes řevničovské nádraží, Rakovník, Lišany či Kněževes. „Po třiadvacáté hodině se kolona začala postupně rozjíždět, hasiči zde však měli práci až do čtvrté hodiny ranní,“ přiblížila informace Lenka Kostková, mluvčí středočeských hasičů.

Pozor na stromy

Opatrní byste měli být i nyní, i když nesněží a většina silnic je s větší opatrností sjízdná, protože pod tíhou sněhu se lámou větve stromů a vyvracejí se i samotné stromy. Jen během předchozích dvou dnů museli vyjet nejen profesionální hasiči z Rakovníka, ale také dobrovolní hasiči. „Hasiči mimo jiné vyjížděli k padlým stromům do Přílep, Velké Chmelištné, Rudy a i Roztok. Ale také do Jesenice, kde se utrhl ve středu telefonní kabel z vedení,“ informovala Kostková.