To se odehrávalo o čtvrteční noci. Situace se ale lišila podle místa. V uvedený čas vyjela technika pouze na Novostrašecku.
„Rakovník vyjel až kolem páté. Kolem Nového Strašecí bylo jako vždy více sněhu. V noci jezdilo celkem jedenáct sypačů, z toho tři měly velké radlice, a dvacet sedm traktorových radlic.

S odklízením sněhu pokračujeme ještě během dopoledne, kdy se technika postupně dostane na silnice třetí třídy,“ informoval hned po ránu František Frolík, cestmistr pro Rakovnicko a Novostrašecko. Před desátou hodinou byla většina silnic mokrá, někde se zbytky rozježděného sněhu. Po poledni se jezdilo už jen na mokrých silnicích.

Na Rakovnicku během noci napadlo čtyři až pět centimetrů sněhu. Mezi jednotlivými oblastmi byly opravdu velké rozdíly. Nejvíce sníh zasypal Novostrašecko, pak ještě Čistecko. Kolem Rakovníka spadlo sněhu méně, a například na Slánsku pouze pršelo. Během sněžení se silnice pouze pluhovaly, protože posyp solí se míjel účinkem.
„Problém se sjízdností většinou nebyl, pouze v některých úsecích krátkou dobu stály kamiony. Trochu starostí dělalo Křivoklátsko, kde jsou větší kopce,“přibližoval dále situaci Frolík.

Od března minulého roku připadlo Novostrašecko pod cestmistrovství Rakovník. Jedenáct sypačů drží neustálou pohotovost. Dvacet sedm traktorů vyjíždí na zavolání. Obsluhují je soukromníci. Sypače na Rakovnicku zajišťuje firma ČNES, na Novostrašecku Městský podnik Kladno.