V Rakovníku od neděle posílila ÚMK (Údržba městských komunikací) Rakovník uklízecí čety a do terénu zamířila veškerá technika. „V tuto chvíli se odklízí sníh. Je ho sice hodně, ale na vyhlášení kalamity to není. Jiné zásadnější problémy nahlášeny zatím nemáme,“ sdělil Deníku v pondělí dopoledne Jiří Cafourek, mluvčí rakovnické radnice.

V provozu byly všechny mateřské a základní školy, doma zůstali pouze studenti a pedagogové rakovnického gymnázia, jelikož ředitelka Zdeňka Voráčková vyhlásila na pondělí ředitelské volno. „Když jsem viděla, jak v neděli kolem šestnácté, sedmnácté hodiny nepřestává sněžit, rozhodla jsem se vyhlásit ředitelské volno, a to zejména kvůli našim nejmladším studentům, kteří dojíždějí z malých obcí. Dnes je situace ovšem jiná,“ potvrdila Deníku pravdivost informace, která se šířila na sociální síti, ředitelka Zdeňka Voráčková s tím, že v úterý bude již výuka normálně pokračovat.

V neděli a v pondělí se stala na Rakovnicku řada dopravních nehod, nicméně policisté vyjíždět nemuseli. „Řidiči se naučili drobné střety řešit pomocí euroformuláře. Naopak policisté pak při hustém sněžení pomáhali řídit dopravu při zásazích hasičů, dopravní policisté pak několik aut sami vytáhli z příkopu,“ doplnila informace policistka Michaela Richterová.