Podle meteorologů nás bude nárazový vítr a sněžení trápit do úterního dopoledne. Během úterý se začne totiž oblačnost protrhávat, místy by mohlo vysvitnout i slunce. Meteorologové na úterní den předpovídají oblačno se smíšenými přeháňkami. Denní teploty se budou pohybovat okolo +2°C. Ve středu bude počasí daleko příjemnější. Denní maxima by se měla pohybovat od 4 do 8°C a přeháňky by se měly vyskytnout pouze ojediněle.

To nej počasí si užijeme ve čtvrtek, kdy by rtuť teploměru mohla vylézt až ke dvanácti stupňům a mělo by být oblačno až polojasno. Teploty budou stoupat nadále i v dalších dnech, ale začne pršet. Nejtepleji by mělo být v sobotu a v neděli. To by se rtuť teploměru mohla vyšplhat až k 15°C, celý den však mělo pršet. V neděli už by mělo být polojasno a oblačnost by se měla protrhávat.

Pokud se chcete dozvědět, jak to vypadá s počasím v jiných regionech, stačí, když si zvolíte jiný Deník (např. www.pribramsky.denik.cz).

VÝSTRAHA ČHMÚ

Naše území bude od severozápadu přecházet frontální systém, za kterým se začne ze západní do střední Evropy rozšiřovat oblast vysokého tlaku vzduchu.

Na frontálním systému očekáváme dnes(pondělí) v podvečer od severozápadu sněžení, které bude v jihozápadní polovině území přecházet pod 500 m ve srážky smíšené nebo dešťové, ojediněle mrznoucí.

Během noci na úterý a v úterý dopoledne očekáváme v polohách nad 500 m od 2 do 15 cm nového sněhu.Vzhledem k zesílenému západnímu až severozápadnímu větru o rychlosti 3 až 7 m/s, na jihu a západě území 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, se budou od 600 m tvořit sněhové jazyky a závěje.

Během noci na úterý a v úterý ráno se bude ojediněle tvořit náledí a ledovka.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

  • Při cestování sledovat dopravní zpravodajství.
  • Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy.
  • Na horách sledovat informace Horské služby a dodržovat jejich pokyny (http://www.horskasluzba.cz).

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha