Do boje s bílou nadílkou vyjely čtyři sypače, čtyři osádky pro ruční úklid a ještě technika, která jezdí v rámci subdodávek. To znamená ti, kteří nejsou zaměstnanci ÚMK a mají s firmou zvláštní smlouvu na odklízení sněhu. Celkem bylo v terénu šestnáct lidí.

V pondělí ráno byly k tomu nasazeny ještě čtyři traktory s radlicí. Z toho tři byly na smlouvu a jeden ÚMK. Tedy dvanáct osádek ve městě odklízelo sníh. Přestože jezdily nepřetržitě, sněhu na cestách i silnicích bylo stále dost.

Nejprve se odklízel sníh z hlavních tras, pak z tras druhé a třetí kategorie. Některé úseky se ale do pondělního rána prohrnovaly už vícekrát.

To potvrdil i ředitel ÚMK Tomáš Bican: „ Některé hlavní tahy už technika projela i třikrát. Při sněhové kalamitě se projíždějí pouze hlavní trasy.“ Posádky, které pracují celou noc, se musí podle zákoníku práce vystřídat. Místo nich pak nastupují náhradníci, a ti rovněž projíždějí pouze hlavní trasy.

„Stejná technika kromě traktorů zasahovala již z pátku na sobotu od dvou do sedmi hodin ráno, protože se na komunikacích vytvořila silná námraza. Silnice se ošetřovaly inertním posypem, tam kde je to určeno. Ostatní místa solí,“ dodal Bican.

Mezi trasy první kategorie, sjízdné do čtyř hodin například patří Pražská, kruhový objezd, ulice Vladislavova, Pod Nemocnicí, část MHD, S. K. Neumanna. Mezi trasy druhé kategorie sjízdné do dvanácti hodin patří například Luženská, sídliště Šamotka, nábřeží TGM a Dr. Beneše.

Do třetí kategorie (sjízdnost do osmačtyřiceti hodin) patří cesta okolo Cafexu u Černého potoka. Komunikace, které město neudržuje jsou například: Za nemocnicí, S. K. Neumanna – panelka a u Tyršova koupaliště. Některé komunikace udržuje Správa a údržba silnic Kladno. A jsou to například: ulice Malcova, Lišanská, Dukelských hrdinů, Nádražní (mimo pěší zóny), Plzeňská.

Podle pořadí důležitosti jsou rozděleny i chodníky. V prvním pořadí důležitosti musí být chodníky schůdné do šesti hodin. Ve druhé skupině do dvanácti hodin.