Peníze by rád viděl zachované na účtu pečovatelské služby Miloslav Kubínek (KSČM) a také lídr rakovnických opozičních zastupitelů a senátor Marcel Chládek (ČSSD). Oba se shodují v tom, že město mělo využít příspěvek na činnost, na kterou je dotace přidělena, a naopak peníze od města využít na něco jiného.

„Dotace z humanitárního fondu je vždy na nějakou činnost a považuji toto za obejití podmínek,“ pronesl Chládek. To však starosta města Zdeněk Nejdl (ODS) jednoznačně popírá s tím, že už i v minulém roce odsouhlasilo zastupitelstvo snížení peněz.

„S tím tvrzením nesouhlasím. Už v loňském roce proběhl stejný mechanismus. Nemůžeme schválit příspěvek pečovatelské službě tak, aby neměla krytou veškerou finanční činnost,“ řekl Nejdl.

Jan Švácha (TOP 09), místostarosta Rakovníka, připomněl všem zastupitelům, že město investuje nemalé částky do rekonstrukcí jednotlivých bytů. „Letos se jedná o částku převyšující jeden milion korun,“ informoval. Chládek se trochu ostřeji pustil do úředníků, a to z toho důvodu, že zřejmě nikdo neví, že byl schválen nový „přidělovací proces“ formou jedné dvanáctiny, což znamená, že pokud město získalo od kraje dotaci bezmála 550 tisíc korun, bude mu od podpisu smlouvy každý měsíc z této částky vyplacena jedna dvanáctina.

„Divím se, že úřad, který má více jak 170 úředníků, o těchto věcech neví. Tak k čemu tak jsou? Všechny ty informace jsou na webových stránkách kraje,“ nechal se slyšet Chládek.

„Když je změna, tak by o tom měly být podány informace. Když uděláme my změnu v dotacích, tak o tom taky informujeme,“ reagoval Švácha.

Opoziční zastupitel Chládek znovu atakoval: „Máte pravdu, to byste tam ale nesměli spát. Vše je, jak říkám, vyvěšeno na webu

Středočeského kraje. Příslušní úředníci, kteří toto mají na starost, by měli vše rozkliknout a zajímat se o to.“ Starosta Nejdl řekl, že prověří, jak je to opravdu s dotací, a na základě hlasování bylo zastupiteli rozhodnuto odložit zprávu o snížení peněz novému zastupitelstvu.