S úplným odstraněním sochy nakonec novostrašečtí zastupitelé nesouhlasili, ovšem do historického centra se už socha nevrátí, a to i kvůli připravované celkové rekonstrukci náměstí. Socha bude po opravě přemístěna do jiné lokality.

„Dohodli jsme se, že budeme jmenovat pana tajemníka a městského architekta, aby našli pro sochu nové vhodné místo. Sochu tak necháme opravit,” nechal se slyšet starosta města Karel Filip s tím, že náklady na opravu sochy by se měly pohybovat kolem 250 tisíc korun.

Mezi zastupiteli se ovšem povídá o tom, že na opravu sochy chtějí přispět někteří místní obyvatelé a také údajně dokáží zajistit opravu sochy levněji.

„V usnesení také je, že tajemník úřadu má zjistit reálné náklady opravy, jelikož máme i signály, že na opravu by chtěli přispět někteří obyvatelé. Poté předloží zprávu zastupitelům,” dodal starosta Karel Filip.

Socha rudoarmějce s malou dívkou, kterou vytvořil sochař Zdeněk Šimek, byla na Komenského náměstí umístěna v roce 1957. Terčem vandalů se stala několikrát - po okupaci v roce 1968, ale také v roce 2001, kdy ji někdo postříkal modrou barvou. V dubnu loňského roku jí pak vandalové urazili kladivem hlavu, tu následně vložili do tašky a z místa odešli.