Na výsledky v Novém Strašecí si Novostrašečtí museli počkat trochu déle. Výsledek z jednoho okrsku byl znám až kolem sobotní půlnoci. V tom bylo zapsáno více jak šest set voličů, oproti ostatním, kde bylo kolem čtyř set, takže komise musela spočítat o třetinu více lístků.
Jak hodnotí výsledky voleb starosta Karel Filip (ČSSD)?

"V minulém volebním období jsme měli šestnáct procent hlasů. Teď máme zhruba jednou tolik. Jsme spokojeni, pochopitelně. Abych pravdu řekl, trochu mě to překvapilo. Byl jsem zaskočený, nepočítal jsem s tolika hlasy. Bojovali jsme jako jeden tým a jako jeden tým zase budeme bojovat. Je to jednoduché.

Voličům děkuji za hlasy. A nejen voličům. Děkuji i týmu, který se mnou šel do voleb. Byl to kvalitní tým. Také musím poděkovat radním, protože za čtyři roky, které tu odvedli, byli jednou z nejlepších rad, která tu v historii města fungovala.

Na výsledky voleb čekalo Nové Strašecí dlouho. Byly známy až kolem půlnoci, čekalo se na jeden volební okrsek. Koaliční vyjednávání strana ještě nezahájila. „Ještě jsme se nesešli. Ale rozhodně si myslím, že se sejdeme se všemi stranami a budeme s nimi jednat. Nevím jen, jestli budeme jednat se všemi lídry, protože se všichni do zastupitelstva nedostali