Soutěž se měla konat již v listopadu minulého roku. Ovšem Hygienická stanice Sokolov doporučila zrušení celé soutěže z důvodu velké nemocnosti v souvislosti s chřipkovou epidemií. A tak byla celá soutěž přesunuta na květen tohoto roku.

Jak se na mistrovství připravuje Klobouček, nám sdělila vedoucí souboru Naděžda Jurgovská: „Když jsme měli jasno, s čím se budeme prezentovat na letošním mistrovství, začali jsme pilně trénovat. Scházeli jsme se o sobotách, a nebo jsme přípravě věnovali dokonce i celý víkend, a to se pak tančilo od rána do noci. Bylo to pro nás velmi náročné a bez skvělých dětí, které v souboru máme, bychom to nezvládli.“

Právě mistrovství v country tancích odstartovalo spoustu starostí. Bylo potřeba sehnat nejen peníze a kostýmy, ale zařídit i spoustu věcí okolo. Mezi ně patřil i dobrý výběh hudby. Do kategorie „Line dance“ si Klobouček vybral hudbu z kolekce Country hits US, což je moderní americká country hudba.

„Velice pečlivě jsme však uvažovali o výběru hudby pro nově otevřenou kategorii letošního ročníku, a to „Moderní country tance“. Po dlouhém zvažování a s kolektivním souhlasem jsme vybrali skladbu od kapely Hradní duo z Rakovníka. Choreografii připravila a s děvčaty nacvičila slečna Nikola Jurgovská, která je velkou posilou souboru Klobouček,“ uvedla Jurgovská.

Ta také přiznává, že často slýchává názory, zda by nebylo lepší tancovat jen pro radost. Ovšem vedoucí je přesvědčena, že za nádheru a atmosféru soutěží to stojí. „Někdy se pláče, když se zrovna nezdaří, jindy se radujeme, je-li úspěch. V loňském roce na jaře jsme se zúčastnili „Celostátního setkání 2009“ v Táboře, kde se nám dostalo nádherného vyjádření paní porotkyně,“ dodala Jurgovská.

V tomto školním roce navštěvuje country soubor celkem osmadvacet dětí, z toho tři chlapci. Přípravka mladších dětí se schází jednou týdně. I když jsou přijímány děti až od školního věku, letos byla udělena výjimka, kdy byla přijata čtyři pětiletá děvčata.