Do školy budou umisťovány děti ve věku od 3 do 10 let, a to těch zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb a orgánů ochrany veřejného zdraví, příslušníků ozbrojených sil či zaměstnanců v sociálních službách. Maximálně do školy může být umístěno 30 dětí.

Další mateřinky omezují provoz
Na Rakovnicku přibývá počet mateřských škol, které částečné či úplně omezují svůj provoz kvůli výskytu covidu-19. K rakovnickým mateřinkám Klicperova a V Lukách se přidala například i lubenská mateřská škola. Školka V Lukách je uzavřena již od 7. října a provoz má být obnoven 19. října. V MŠ Klicperova je karanténa od 12. října, podobně jako v lubenské školce, kde potrvá deset dní, a to ve třídě předškoláků. V karanténě je rovněž školka Rákosníček v Novém Strašecí.

Silnice na Rudu bude omezena
Ve čtvrtek 22. října začnou opravné práce na mostě č. 237-002 vedoucí přes Lišanský potok (V Hamru), a to z důvodu havarijního stavu mostu. Opravy si vyžádají částečné i úplné uzavírky. První částečná uzavírka silnice druhé třídy číslo 237 potrvá do 25. října a provoz zde bude řízen kyvadlově. Na ní naváže úplný uzavírka, která potrvá do 30. října a objízdná trasa povede po silnici č. 229 přes obec Lišany. Od 31. října do 2. listopadu následuje opět částečná uzavírka.