Ze sklepa ukradl horské kolo
Rakovničtí policisté pátrají po neznámém zloději, který v době od 6. do 9. listopadu za užití násilí vnikl do jednoho z bytů v ulici Pod Nemocnicí v Rakovníku, kde se vloupal do sklepa a z něj si odvezl pánské horské kolo Morewood Makulu stříbrné barvy, předběžná škoda byla v tomto případě vyčíslena na 40 tisíc korun. „Pachatel se dopustil trestného činu krádeže a porušování domovní svobody, za což mu v případě dopadení a odsouzení dva roky až osm let vězení, neboť se krádeže dopustil v době nouzového stavu,“ upozorňuje mluvčí policie Michaela Richterová.

Auto sjelo do strouhy potoka
Jednadvacetiletý muž, který na konci uplynulého týdne řídil vůz BMW ve směru od Kroučové na Řevničov, při projíždění prudké pravotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost vozu, přejel do protisměru, poté do pole a následně do strouhy potoka, kde lehce čelně narazil do betonového mostku. „Dechová zkouška u řidiče byla negativní, k jeho zranění nedošlo a škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nákladní vůz nestačil dobrzdit
Vlivem nepozornosti došlo 8. listopadu na silnici I/6 u odbočky na Kněževes k dopravní nehodě, kterou způsobil dvaatřicetiletý řidič nákladního vozu. Ten si totiž nevšiml, že před ním jedoucí Ford Mondeo přibrzdil za před ním odbočujícím vozidlem, svůj nákladní vůz neubrzdil a narazil do Fordu. „Ke zranění osob naštěstí nedošlo, dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní a škoda byla předběžně vyčíslena na 130 tisíc korun,“ sdělila policistka Michaela Richterová.