Podle ankety, která byla spuštěna na webu města Rakovník, nakonec zvítězila výzdoba vánočního stromku od MŠ Šamotka, která získala 1679 hlasů.

Druhá v pořadí – MŠ v Lukách – obdržela 1402 hlasů a na třetím místě se umístil stromek od MŠ Klicperova. Do soutěže se dále zapojily mateřské školy V Lukách, Vinohrady, V Parku, V Hradbách a Průběžná. Dále všechny tři základní školy v Rakovníku a MŠ, ZŠ a SŠ Rakovník.

Všechny školy nakonec od města obdržely za účast šek v hodnotě 1500 Kč a dárky, vítězná škola navíc dostala dalších tisíc korun.

Celkem všechny školy obdržely 4355 hlasů. Kromě slavnostního vyhlašování si některé školy a školky připravily také předvánoční vystoupení, kterými dokreslily pohodovou adventní atmosféru.

„Jsem velice rád, že město Rakovník ve spolupráci s ostatními organizacemi pořádá tuto soutěž, protože se osvědčila. Zájem je ze strany škol i kolemjdoucích občanů opravdu velký. Vybrat vítězný stromek bylo velice těžké,“ přiznal rakovnický starosta Luděk Štíbr, podle nějž měl každý stromek svůj osobitý styl. „Některé stromky jsou nazdobeny tradičně, jiné velmi netradičně. Často byly použity i materiály na recyklaci. Nápaditost ozdob mě opravdu překvapila. Stromky se sice trochu schovaly pod nánosem sněhu, ale zase to vytváří tu správnou vánoční atmosféru,“ dodal starosta Rakovníka.