Soutěž polomaket, Memoriál Miloše Mouchy, pravidelně pořádají členové Leteckomodelářského klubu v Pavlíkově. Nenechají si ji ujít lidé z celých Čech. Kromě modelářů z Pavlíkova a Rakovníka si síly měřili piloti z Ostrova, Prahy, ale také z Holubova a Horní Plané u Lipna.

Tato soutěž je jen jednou z činností Leteckomodelářského klubu Pavlíkov. Jak potvrdil i jeho předseda Radim Hoblík: Scházíme se tu už několik let a to i díky městysi Pavlíkov, který nám několikrát za rok na činnost přispěje. Za to děkujeme."

Ještě než modely při soutěži maket vzlétly, musely splnit nejprve takzvané statické hodnocení. Rozhodčí při něm porovnávají shodnost modelu se skutečným letadlem podle výkresové dokumentace. Následuje letová část.

Podle jakých pravidel piloti létají, vysvětlil předseda Radim Hoblík: „Piloti předvádějí jednotlivé už zmiňované letové figury podle předem nahlášené letové sestavy. Některé prvky v sestavě jsou povinné, některé si piloti mohou vybrat. Předvést je co nejlépe mají piloti šanci ve třech letových kolech. Rozhodčí let pečlivě sledují a jednotlivé figury bodují v podstatě podobně jako při krasobruslení."

Nejméně úspěšné kolo se škrtá. Ze dvou lepších letových kol se body zprůměrují a přičtou se k nim body ze statického hodnocení.
Pořadí bylo těsné, a to nejen na „bedně", ale i pod ní. Pavlíkovské polomakety vyhrál Jan Doubrava z domácího LMK Pavlíkov se svým Lavočkinem La-7, na druhém místě se umístil Jiří Brand se svojí dvoumotorovou Aerovkou Ae-45S a třetí místo obsadil František Nodes se svým speciálem Great Lakes Special. O kvalitě soutěžících svědčí nejen výsledky této soutěže. Jan Doubrava a František Nodes jedou v srpnu reprezentovat ČR na ME v soutěži polomaket, resp. maket do Rumunska.

„Soutěž polomaket bude LMK Pavlíkov pořádat i příští rok, a to jako dvousoutěž, která se protáhne do celého víkendu. Laická veřejnost bude moci zhlédnout průběh soutěže a bude pro ni připraveno i skvělé občerstvení," dodal Hoblík.