VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Souznění generací v ZŠ a MŠ Olešná

Projekt 72 hodin 2015. Tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po čtvrté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (letos 8. – 11. října 2015) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě, či jejich okolí.

7.11.2015
SDÍLEJ:

Děti z olešenské základní školy navštívili v rámci projektu 72 hodin seniory v domově KolešoviceFoto: Archiv ZŠ a MŠ Olešná

V letošním ročníku projektu 72 hodin se sešlo 620 projektů a zapojilo se do nich téměř 30 tisíc dobrovolníků. My jsme byli mezi nimi.
Letos jsme se také zúčastnili již počtvrté a tentokrát jsme se zaměřili na oblast Lidé, konkrétně na seniory z Domova Kolešovice, a náš projekt jsme nazvali Souznění generací. Nejprve proběhlo setkání koordinátorky našeho projektu se sociálními pracovnicemi, abychom se poradily, co a jak by mohly naše děti společně se seniory dělat. Následovala důkladná příprava – schraňování vhodných materiálů a her, vyhledávání křížovek, rébusů, doplňovaček aj., vlastní výroba příhodných her, třeba na procvičování paměti a postřehu (např. LOTO) a také příprava tematicky zaměřených encyklopedií podle různých zájmů konkrétních dědečků a babiček. Společně s dětmi jsme si také připravili vhodné otázky a náměty, o kterých by bylo možné si se „staroušky" povídat. Děti si mezi sebou rozdělily jednotlivé typy úkolů, her apod., kterými chtěly obohatit a potěšit obyvatele Domova.

V pátek 9. října 2015 jsme pak nasedli do objednaného autobusu, který nás dovezl do Kolešovic. Tam už na nás čekali dědečkové a babičky – děti z mateřské školy pro ně měly připravené hezké vystoupení plné písniček, básniček a tanečků a také pro každého malý dáreček. Potom dostali slovo školáci – každý z nich se někomu věnoval, a to buď přímo na pokoji, nebo ve společenské místnosti. Někteří si zahráli s dědečky nebo s babičkami oblíbené hry na posilování paměti, někteří luštili křížovky, doplňovačky a podobné úkoly, jiní si povídali o tom, co je zajímá. Vymezený čas rychle uplynul, ale nikomu se nechtělo končit – ani dětem, ani jejich novým „starším" kamarádům. Až když jsme si slíbili, že se zase setkáme, mohli jsme se radostně rozloučit. Když jsme následně s dětmi ve škole celou akci hodnotili, nebyl jediný, kdo by naši návštěvu seniorů hodnotil jinak než jako naprosto vydařenou.

Autor: Eva Fastová,
ZŠ a MŠ Olešná

Autor: Šárka Hoblíková

7.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Na letošní Pohodě V Brance panovala vánoční atmosféra i slunečné počasí. Ale hlavně pohoda.
45

V Brance opět zavládla pohoda

Hledá se lupič světel za tisíce. Ukradl je ze školy

Nové Strašecí – Nezvanou návštěvu zažila minulý víkend Základní a mateřská škola J. A. Komenského v Novém Strašecí. Bohužel ani jí se nevyhnulo řádění zlodějů. Že některé věci z uzamčeného skladu chybí, si v pondělí ráno všiml jeden ze zaměstnanců, který případ nahlásil novostrašeckým strážníkům.

FOTOGALERIE: Česko zpívá koledy 2017 na Rakovnicku

Rakovnicko - Společné zpívání koled si již po několikáté nenechali ujít v Zavidově u kapličky, kam s dobrou náladou přišli také klienti Domova Domino. A skvělá atmosféra panovala i při zpívání v Čisté u vánočního stromečku. Děti k němu přišly rovnou ze školy, kde si odpoledne vyráběly betlémy.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

Střední Čechy – Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT