Okrádali jedním šmahem chalupáře, podnikatele, myslivce i zemědělce.


„Bylo zahájeno trestní stíhání tři obviněných mladých mužů z Rakovnicka,“ potvrdil náměstek ředitele rakovnické policie Ladislav Renza.
Tříčlennou partu tvořili mladíci ve věku devatenáct a dvacet let a jejich čtyřiačtyřicetiletý životem již ostřílený parťák, který byl zřejmě vůdcem. „Dopustili se trestných činů krádeže,“ doplnil Ladislav Renza.

Série vloupání byla zahájena už v prosinci roku 2005, kdy vlezli do rekreační chalupy v Hracholuskách. Způsobili škodu za šest stovek. Ani další vloupání do chalupy ve stejné obci v dubnu roku 2006 nepřineslo valný výdělek. Sebrali jen hodiny a nádobí a nechali po sobě škodu za tisícovku. Ještě téhož měsíce upoutala jejich pozornost firma Daneker se sídlem v katastru obce Lubná. Odsáli si tu tehdy ze zaparkovaných aut 160 litrů motorové nafty a sebrali akubaterie. To vše sečteno a podtrženo za škodu devět a půl tisíce korun.

Půl roku poté, v červnu roku 2006, si jako svůj další cíl vybrali mysliveckou klubovnu Sokola v Pavlíkově. „Tady už měli z jejich pohledu lepší počinek. Odnesli si myslivecké trofeje, alkohol a finanční hotovost,“ vyjmenoval Ladislav Renza. Škoda byla v tomto případě 12 tisíc korun. V září se parta opět vydala krást do Pavlíkova. „Z budovy bývalého kravína odtrhali sto dvacet metrů měděného kabelu a veškeré měděné předměty. Poškodili zároveň elektrickou rozvodnou skříň a rozvaděč,“ upozornil Ladislav Renza. Pavlíkovští byli tehdy okradeni a poškozeni o 50 tisíc korun.

O stejnou částku bylo ochuzeno i Zemědělské družstvo Senomaty. V listopadu stejného roku totiž trojice vlezla do česačky chmele v Hostokryjích a ukradla dva elektromotory a převodový elektrický motor.

„Tak, to je zatím vše, co se této povedené trojici podařilo prokázat. V této chvíli jim hrozí trest odnětí svobody v délce šest měsíců až tří let,“ uzavřel policista Ladislav Renza.