„Při nehodách nebyl nikdo zraněn. Celková materiální škoda vyčíslena na 63 tisíc korun,“ konstatoval vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.

K první nehodě došlo v 5.30 hodin na parkovišti před firmou Brano v Rakovníku. Bezprostředně po parkovacím manévru řidiče Seatu Toledo do jeho levé zadní části narazil muž ve voze BMW. „Po nehodě oba řidiči vystoupili z vozidel a šli se podívat k jakým škodám došlo, žádné však neshledali. Muž ze seatu se později odvolával na špatné osvětlení místa nehody, protože když se vracel za světla ze směny, tak poškození okamžitě spatřil. Kontaktoval tedy dotyčného, který do něj v ranních hodinách narazil. K domluvě však nedošlo, tak zavolal policii,“ popisoval sled událostí Rác. Na vozidle seat vznikla škoda dva tisíce korun a na BMW tisíc korun.

Druhá nehoda se stala v katastru Lužné v 11.30 hodin. Pětačtyřicetiletý řidič naložené nákladní soupravy Mercedes Benz s návěsem jel ve směru od Rakovníka na Rudu. V lesním úseku před horizontem proti němu přijížděl betonem naložený nákladní automobil mercedes za volantem s dvaapadesátiletým mužem. Oba řidiči se nestačili dostatečně vyhnout a došlo ke kontaktu zpětnými zrcátky. Zatímco pětatřicetiletý řidič zastavil, ten s betonem pokračoval do rakovnické betonárky. Na vozidle, které zůstalo na místě, byla škoda vyčíslena na deset tisíc korun. Zpětné zrcátko druhého automobilu opraví patnáctitisícová investice.

Poslední čtvrteční nehoda se stala v 19 hodin v katastru Račic. Zde vyhasl život srny, která přebíhala v lesním úseku pozemní komunikaci, a to právě ve chvíli, kdy tudy projížděl pětadvacetiletý řidič ve voze Škoda Fabia Combi. „U řidiče byla dechová zkouška na alkohol negativní,“ sdělil vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu. Na vozidle vznikla celková škoda 35 tisíc korun. Usmrcená srna byla předána hospodáři místního mysliveckého sdružení