První zastávka byla kde jinde, než v rakovnické služebně. Tu nám blíže představil tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý. Poté následovala beseda v místnosti, kde se sepisují protokoly. Senátor se dozvěděl řadu informací, například to, že ještě žádný politik takto služebnu nenavštívil.

Záchytky

Diskuze se pomalu ztočila k dosti závažnému problému a tím je záchytka. Jak sami policejní příslušníci připustili, měla by se nacházet blíže Rakovníku. V současné době se jezdí s opilci do Příbrami, což je podle nich příliš vzdálený bod. „Na kraji jsme již jednali o tom, že by bylo vhodné, zřídit záchytnou stanici alespoň na Kladně,“ informoval přítomné policisty senátor Marcel Chládek. Následně se začalo mluvit o novém vzhledu policejní služebny. I ta má řadu nedostatků a nebyla zřejmě navržena pro potřeby místní policie, o čemž jsme se přesvědčili i my.

Roztoky

Po Rakovníku jsme vyrazili do Roztok. Zde jsme se divili, že není před branou služebny nainstalováno žádné světlo, pro identifikaci návštěvy. Ale jak jsme se později dozvěděli, i tak jsme byli vidět. Nad vchodem je totiž umístěna infrakamera.

Přímo v akci

Při cestě, tentokráte do terénu, jsme nahlédli do práce dopravního inspektorátu PČR. Jeho příslušníci zrovna řešili dopravní nehodu na Šutně. Naše cesta následovala do Kounova, kde číhala hlídka dopravní policie na hříšníky. I tady nám i senátorovi byly sděleny bližší informace o službě.

Zajímavá podívaná se nám naskytla v Nesuchyni. Policejní hlídka se tu zaměřila na alkohol u řidičů. Ten byl zjištěn mladému řidiči, jenž byl následně převezen na služebnu k protokolaci jeho přestupku. „Policisté mu naměřili 0,16 promile alkoholu v dechu. Řidič doznal požití necelého dvanácti stupňového piva před jízdou. Ze svého přestupku se bude zodpovídat před správním orgánem,“ upřesnil informace tiskový mluvčí. Hlídka dala dýchnout i dvěma mladistvým, kteří dle slov řidiče měli rovněž popíjet alkohol. Dechová zkouška naštěstí jeho tvrzení nepotvrdila.

Následně vyrazila výprava se senátorem na služebnu do Nového Strašecí, kde se rovněž hovořilo s policisty o problémech policejní služby na Novostrašecku a z úst policistů se dozvěděl o vynikající spolupráci státní a městské policie. Při návratu do Rakovníka se poblíž Vysoké brány přesvědčil v praxi o téže spolupráci mezi státní a městskou policií v Rakovníku. Obě složky zde ve spolupráci řešily drobnou výtržnost mladého punkera.