V nedávné době vzniklo vedle fotbalového hřiště pumptrackové hřiště a multifunkční zařízení s krytou terasou, kde je možné posedět během utkání i tréninků.

Nyní tam přibudou ještě herní prvky za zhruba 70 tisíc korun, kolotoč se sedátkem a pružinové houpadlo pro až čtyři pasažéry. Oba jsou určeny pro děti od dvou let věku. Nedaleko kiosku je nainstaluje firma Bonita.

„Chceme tam přesunout několik keřů k plotu, abychom využili prázdný prostor, před ně pak umístíme herní koutek,“ uvedla Eva Pelcová, vedoucí odboru kultury, sportu a rodinné politiky.

Fotbalové hřiště často navštěvují rodiče s malými dětmi. „Chceme, aby ve sportovním areálu našli nějaké vyžití i malí návštěvníci. Postupně bychom areál rádi doplnili dalšími sportovními aktivitami, takže by tam mohly aktivně trávit volný čas celé rodiny,“ nastínila plány Pelcová.

Ve městě příbývají herní prvky pro děti

Herní prvky na novostrašeckých hřištích město mění nebo doplňuje každým rokem. „Povedlo se nám kompletně zrekonstruovat dětské hřiště v Křivoklátském sídlišti, kde jsme loni přidali dvojhrazdu a domeček s tabulemi. Dva nové herní prvky přibyly v minulém roce mezi jídelnou a kulturním domem - jsou opravdu hojně využívané. U haly BIOS jsme rovněž loni vyměnili dvojhoupačku a přibyl tam nový lanový prvek,“ připomněla Pelcová.

Město by mělo letos obdržet od vlastníků domů poblíž školky v Zahradní ulici herní prostor, který hodlá provozovat. Plánuje i jeho obnovu. „Stejně tak jsme investovali do dvou posilovacích strojů v posilovně v hale BIOS, jde o stroje na tlaky a přítlaky a na cvičení prsních svalů. Posilovnu využívají hojně především kluci z nedalekého učiliště,“ poznamenala Pelcová.

Novostrašečtí zažádali také o dotaci na parkurové hřiště, které by mohlo vzniknout právě ve fotbalovém areálu. Má šanci získat dotaci 300 tisíc korun, pokud uspěje, doplatí zbytek nákladů ze svého rozpočtu.

„Časem bychom chtěli vybudovat ještě inline dráhu, která by obkroužila fotbalové hřiště, a když se to povede, také skatepark,“ uzavřela Pelcová.