Výročí se slavilo po celý víkend v rámci novostrašeckého posvícení. To proto, aby sem zavítali lidé, kteří ve městě vyrostli a dříve tu žili.

Z pestrého programu si vybral opravdu každý. S historií domova seznamovala výstava fotografií a dokumentů v hlavní budově i ve společenské budově Alzheimerova centra.

V sobotu odpoledne zahrál všem pro dobrou náladu na harmoniku Václav Chaloupka. Podávaly se posvícenské koláče. V sobotu byla k obědu svíčková, v neděli kachna. V neděli klienti pobesedovali o historii Nového Strašecí. Večer následovala posvícenská zábava v krojích půjčených od baráčníků.

Na přípravě oslav se samozřejmě podíleli klienti domova. S ergoterapeutkou vyrobili směrovky pro orientaci v budově. V klubovně připravili výstavu svých prací. Nabízela například pletené i háčkované výrobky, kašírované klobouky a obrázky.

Pamětní mince
„Na památku dostal každý návštěvník pamětní minci. Tu vyrobili sami klienti," informovala ředitelka domova Miluše Jůnová. S nápadem přišel pětadevadesátiletý Bohumil Hodan:

„Napadlo mě to v souvislosti s oslavami a s olympijskými hrami. Při oslavách se uskutečnily soutěže, ze kterých vyjdou vítězové. Zrovna tak jako při olympijských hrách. Byla to velká radost. Psalo se o tom v novinách, i to ukazovali v televizi. A když tady dostane medaili třeba osmdesátiletý klient, je stejně potěšený jako olympijský vítěz. Dlouho o tom vypravuje. Ukazuje medaili rodině a vnoučatům."

Motiv domova a připomenutí výročí vymysleli obyvatelé společně. Společně také s velkým nadšením mince vyrobili. Jsou z papíru, zalité ve folii. Na památku ji dostal každý návštěvník.

Příjemnou a přátelskou atmosféru v domově si pochvaloval Jiří Vokroj: „Je to tu takové důstojné. Zaměstnanci jsou příjemní, hodně s námi hovoří. Někteří klienti tady hrají karty. Já mám rád bingo. Také hodně čtu. Byl jsem kantorem, učil jsem český jazyk, dějepis, němčinu a zeměpis, tak mi to zůstalo. Ven moc nechodím, protože to jde těžce, používám chodítko. Mám tu i kamarády, třeba tady Františka Hůlu."

Obyvatele také navštívili významní hosté. V sobotu dopoledne přijel na přátelskou besedu senátor Marcel Chládek. S obyvateli domova se také setkal i starosta města Karel Filip.