⋌Diváci s napětím i nadšením sledují působivé divadlo. Náměstí zaplní burácení, modrý dým i vůně benzinu. Stadiony jsou doma. Po roce se vracejí do svého rodného města. Jezdci dvakrát objedou náměstí. Pak své stroje parkují uprostřed náměstí a sdělují si první dojmy ze spanilé jízdy. Mají za sebou cestu z Křivoklátu přes Městečko. Upravené stroje překonali první rychlostní zkoušku.

⋌Mezi jezdce postupně přicházejí přihlížející „pěšáci“ a s nadšením okukují legendární rakovnické stroje. Je čas na setkání se známými a kamarády i na vzájemné předávání zkušeností.

⋌Slova se ujímá Jaroslav Antoni z křivoklátského muzea motocyklů. Představuje vzácné hosty – Josefa Vejvodu, vítěze Velké ceny Brna z roku padesát, Miroslava Pancnera a Jaromíra Tupého. Do éteru se vrací vzpomínky na dobu dávno i nedávno minulou. Příjemnou atmosféru dokresluje rakovnická skupina Grippeds.

⋌Na náměstí se řadí ještě řada dalších veteránů. Někteří jezdci s nimi doprovázeli celou spanilou jízdu, někteří zamířili rovnou na náměstí. Proto tady diváci kromě mopedů obdivovali i zašlou slávu zetek a jaw. Dále škodovky i jejich o mnoho let starší předchůdkyně.

Po půl jedné se rozburácí náměstí podruhé. Jezdci startují druhou část spanilé jízdy. Čeká je cesta zpět přes Rudu, Nové Strašecí, Stochov a Lány.
⋌Druhé setkání majitelů mopedů Stadion připravilo Muzeum motocyklů na Křivoklátě a další motocykloví nadšenci. Akci podpořila města Rakovník, Nové Strašecí a Stochov. Jezdci na upravených strojích projeli dvě měřené rychlostní zkoušky o délce téměř dvanáct a půl a čtrnáct kilometrů.

⋌Vyhodnoceni byli samozřejmě ti nejlepší. Například stroj v nejlepším původním stavu měl Květoslav Kolafa. Stroje po nejzdařilejší renovaci patřili Romanu Šotorikovi a Zdeňku Mattesovi.