Typická krádež: zloděj si v Rakovníku vytipoval důvěřivou ženu a vymámil z ní 25 tisíc korun pod záminkou, že je potřebuje její syn, kterému je předá.

 

„Pachatel vnikl do bytu ženy pod záminkou, že jejímu synovi opravuje auto a na další práce potřebuje peníze,“ popsal zlodějovu vstupní historku zástupce ředitele rakovnické policie Ladislav Renza.

Zloděj dokonce před ženou jako telefonoval jejímu synovi. Ta tedy vyndala peníze ze skříně na stůl, kde je hodlala přepočítat. Muž jí ovšem peníze vytrhl a zmizel. Následným telefonátem synovi pak stařenka zjistila, že její potomek vůbec žádné peníze na opravu auta nepotřebuje. „Myslela jsme si, že je to opravář, přišel ke mně v montérkách a peníze měl potřebovat na nový motor,“ uvedla do protokolu okradená žena.

Pachatel je podle popisu starý kolem čtyřiceti let, menší obézní postavy. Hovořil plynně česky bez cizího přízvuku. Kromě montérek měl na hlavě modrou kšiltovku a světlou košili. Policisté opětovně upozorňují, aby si především starší lidé dávali na podobné opraváře maximální pozor a ještě před vydáním peněz si jejich historku ověřili.