Střecha na kulturním domě nebo nad knihovnou, ale i krytiny nad obecními bytovými domy – tam letos obec nasměřuje své investiční úsilí.

Rekonstrukce
„Trápí nás problém plochých střech, do kterých zatéká. Sice víte, odkud vám kape do interiéru, ale mnohem těžší je nalézt samotnou díru ve střeše,“ lakonicky okomentoval potřebu investic do oprav obecních střech starosta obce Petr Sunkovský. Jeden milion korun půjde letos na opravy střech obecních nájemních domů. Zároveň se zde budou měnit i okna. Zásadní problém trápí dva domy s pečovatelskou střechou, na nichž je právě plochá střecha. Izolace už dožila, je zde odtržené plechování. Nové plechování, opravu komínu, říms a okapů potřebuje také obecní dům č. p. 220, zde Sunkovský předpokládá, že se celkové náklady na tuto rekonstrukcí vyšplhají na 100 tisíc korun.

Podobný problém se střechou existuje i na kulturním domě. I do něj zatéká. Kromě odstranění díry ve střeše se zde letos budou opravovat zaatikové žlaby a koryta nad jevištěm a tanečním sálem. Odhadované náklady se pohybují i zde kolem jednoho sta tisíc korun.
„Výhledově se ale bude muset vyřešit celá plocha střechy kulturního domu,“ doplnil starosta.
A opět plochá střecha – tentokrát nad knihovnou v budově stálého kina. Ta se sice před sedmi lety již opravovala, ale dnes do ní opět zatéká. Tady investici na rekonstrukci vedení obce odhaduje na padesát tisíc korun.