„Voliči dali přednost protestním subjektům jako je hnutí ANO, SPD či Piráti. Vidím v tom ale veliké nebezpečí, jelikož voliči těchto hnutí nejsou názorově ukotveni. Může se tak stát, že do budoucna mohou podporovat i extrémní levici nebo pravici, čehož už jsme teď v Evropě v některých státech svědky,“ řekl Deníku starosta města Pavel Jenšovský.

Že sociální demokraté v parlamentních volbách neuspějí, věděl, ovšem s takto nízkými čísly nepočítal. Sám věřil alespoň v desetiprocentní úspěch ve Středočeském kraji.

Jenže.

Realita je mnohem horší. ČSSD ve Středočeském kraji získala necelých 7 procent hlasů voličů. V přepočtu to znamená, že do sněmovny zamíří dva kandidáti ze Středočeského kraje.

„Naší straně v současné době chybí od krajské úrovně výš opravdoví lídři, osobnosti,“ nechal se slyšet Pavel Jenšovský. Podle jeho názoru musí strana situaci řešit.

„Určitě nás čeká v nejbližší době krajská konference, jelikož v příštím roce se bude konat mimořádný sněm. Musíme velmi výrazně zapřemýšlet, zda jsme dali sestavení kandidátek do rukou těm správným lidem,“ dodal starosta Rakovníka.

Na Rakovnicku jsou již volební hlasy zhruba hodinu sečtené. Zatímco v roce 2013 dominovala na Rakovnicku oranžová a rudá barva, nyní je vše jinak - Rakovnicko se zahalilo do modré. Podívejte se, jak politicky 'proměnilo' Rakovnicko oproti předchozím parlaZdroj: Deník / Elsnic MiroslavNa Rakovnicku jsou již volební hlasy zhruba hodinu sečtené. Zatímco v roce 2013 dominovala na Rakovnicku oranžová a rudá barva, nyní je vše jinak - Rakovnicko se zahalilo do modré. Podívejte se, jak politicky 'proměnilo' Rakovnicko oproti předchozím parlaZdroj: Deník / Elsnic Miroslav