Polák

Takový výsledek současného starostu Jana Poláka prý příjemně šokoval (ODS). Podařilo se nám ho telefonicky zastihnout během přestávky. Šel totiž v sobotu večer odpočívat na koncert.

Co jste říkal výsledku voleb v Jesenici?
Mojí první reakcí na výsledky voleb byl šok. Vůbec jsem to nečekal, že by mohly volby u nás tak dobře dopadnout.

Čím si úspěch vysvětlujete?
Asi je to ocenění od voličů za práci, kterou jsme tady společně ve městě za poslední čtyři roky odvedli. Asi jsme rozjeli dost věcí a podařilo se nám je i úspěšně dokončit. Je to třeba škola, zateplení domu s pečovatelskou službou nebo rekonstrukce místních komunikací. Takže to zřejmě voliči ocenili.

Co byste jim vzkázal?
Velké poděkování, Je to pro mě velký závazek, protože získat tolik preferenčních hlasů to už asi něco znamená. Pokusím se je samozřejmě nezklamat a pracovat ve stejném tempu i dalších čtyřech letech. Pokud se nám podaří nějakým způsobem sestavit koaliční radu nebo zastupitelstvo.

Jak strávíte zbytek dnešního volebního večera?
Jsem v právě v jesenickém hudebním klubu Truhlárna na pěkném večeru s bluegrassovou muzikou.

Procházka
Ivana Procházku – lídra kandidátky Nezávislých Jesenice jsme telefonicky zastihli ve společnosti jeho spolu- straníků v jedné z jesenických restaurací. Z veselého hlasu bylo znát, že právě oslavují.

Co říkáte na výsledky voleb u vás v Jesenici?
Máme nádherné pocity z toho, že nám voliči v Jesenici dali důvěru. Trošku nás to překvapilo. A právě zmiňované výsledky voleb společně oslavujeme. Jsme tu všichni pohromadě a máme velkou radost z toho, že Jesenice půjde dál. Myslím si, že se do zastupitelstva dostali lidé, kteří se dokáží domluvit a že tak jak je to našlápnuté tak to půjde pěkně kupředu.

Proč si myslíte, že vám lidé dali důvěru?
Je to kvalitou našich kandidátů. U nezávislých je určitá výhoda v tom, že si mohu vybrat lidi, bez toho, aniž bych zkoumal, zda jsou straníci, zda platí příspěvky a podobně. Můžeme tedy jít prostě cestou kvality což jsme zde provedli. Komunální volby tedy byly o tom, že lidé skutečně křížkují jen kvalitní kandidáty. To byla naše výhoda.

Sunkovský

Lídra ČSSD v Jesenici Petr Sunkovský sledoval volby doma se svojí rodinou.

Co říkáte vy osobně na výsledek voleb v Jesenici?
Dopadly pro nás maličko hůře, ale asi jen kopírovaly všeobecně to, že dávali hlasy nezávislým kandidátům. Lidé už jsou asi všeobecně dost nazlobení na politické strany. Ale vítězům pochopitelně gratuluji.

Co byste vzkázal voličům?
Rád bych jim poděkoval za přízeň a důvěru, které si vážíme a budeme v zastupitelstvu pracovat ku prospěchu všech. Tak jsme slibovali. Věřím, že budeme tak jako doposud táhnout v zastupitelstvu za jeden provaz. Až doposud zastupitelstva klidná, všechny materiály procházely víceméně bez problémů vyjma úvěrových zadlužení, kde jsme se někdy neshodli, ale jinak vše fungovalo.

Na výsledky voleb jste tedy čekal doma?
Užíval jsme si s rodinou. Volby jsem nijak extrémně neprožíval. Jsme přeci jen už v politice dlouho, takže jsem je prožíval bez velkých emocí a očekávání.