Vážení čtenáři,

rok se s rokem sešel a již v pátek odstartuje 6. ročník tradiční rakovnické letní akce pro sportovní nadšence – Rakovnické cyklování 2014.

Šestý ročník je opět nabitý nejrůznějšími akcemi, při nichž se nebudete nudit. V pátek se uskuteční oblíbený orientační závod dvojic na horských kolech a orientační závod rodičů s dětmi, a to na kole i pěšky. Večer se můžete těšit na koncerty kapel Embers Bridge a Kabát Tribute. Nemůže také chybět noční cyklovýlet, letos na Zvíkovec.

Sobota bude mírně adrenalinová – uskuteční se další ročník downhillového závodu, který opět povede z lesoparku Jamka dolů na náměstí. Na závodníky budou čekat různě těžké překážky a o zajímavé skoky určitě nebude nouze. Večer nám zpříjemní kapely Rock Slaves a Queenie.

V neděli pro vás pořadatelé připravili závod horských kol na 30 a 50 km a silniční kritérium, které se odjede na rakovnickém Husově náměstí.

V loňském roce jsme měli štěstí na krásné, pro aktivní účastníky závodu možná velmi teplé, počasí. Věřím, že i v letošním roce nám bude přáno a závody se uskuteční pod plechovým nebem, a že se opět sejdeme v hojném počtu!

Zdeněk Nejdl, starosta Rakovníka