RAKOVNÍK - Dvě anonymní trestní oznámení na rakovnické radní a zastupitele vyústila ve sdělení obvinění ze spáchání trestného činu zneužití pravomocí veřejného činitele. Adresátem obvinění je starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl.

„Je tomu tak,“ potvrdil informaci Nejdl. Ke zveřejnění této informace byl přinucen opozičním lídrem ČSSD Marcelem Chládkem. Jeho otázky na vývoj anonymních trestních oznámení při pondělním zasedání zastupitelstva vedly až k potvrzení této informace. „Obvinění považuji za neoprávněné a zásadně jakoukoli svoji vinu popírám,“ vyjádřil se starosta. Zároveň dodal, že se k případu kvůli probíhajícímu vyšetřování nechce podrobněji vyjadřovat, připustil ovšem, že byl již policisty vyslýchán a že obvinění má návaznost na již zmíněná anonymní obvinění.

Udání se týkala dvou kauz – prodeje pozemku pro výstavbu nového obchodního centra nad Rakovníkem firmě De Iure a symbolického pronájmu pavilonu Mateřské školy na Zátiší sportovnímu klubu Red Crayfish. Anonymní trestní oznámení neměla konkrétního viníka – ze špatného nakládání s prostředky města byli obviněni radní a zastupitelé společně.