Volby starosty i nového radního sice měly jednoznačný výsledek, ovšem jejich průběh nebyl žádnou selankou. Nového radního Štefana Podhorce obvinila opozice ze střetu zájmů.

Jediným kandidátem, který volební komise zastupitelů měla k dispozici byl zastupitel Miroslav Roček z ODS, spolustraník bývalého starosty Jakuba Kleindiensta. „Hlavním úkolem je zachování života ve městě a především zajištění finančních toků, které přinesou investice, které město pro lepší život potřebuje. Jde především o dotace, a pro jejich získání je třeba nejdříve zaktualizovat a dokončit územní plán města,“ popsal své představy priorit ještě před úspěšnou volbou dnes již starosta Roček.

„Nemohu podpořit tohoto kandidáta, vize vyžadují diskusi se všemi – i s opozicí, a kandidát se během působení v zastupitelstvu příliš demokraticky neprojevoval, navíc stojí i za několika podle mne problematickými rozhodnutími rady města,“ sdělil opoziční Pavel Kotyk (KDU–ČSL).
Ještě větší výhrady měl Kotyk při volbě Štefana Podhorce za člena rady města.

„Městská rada úkoluje technické služby, které jsou velkým adresátem městských peněz, navíc jejich ředitelem Podhorec je, mohlo by se tak stát, že bude nakonec Štefan Podhorec úkolovat sám sebe. Ve věcné rovině by se mohlo minimálně jednat o konflikt zájmů,“ vyslovil svůj názor.
„To by Štefan Podhorec nemohl být ani zastupitelem,“ komentoval Kotykovo vystoupení Miroslav Špička (Nezávislí). „Neobávám se, že by docházelo k nefér hře, rada je kolektivní orgán,“ doplnil ho Roček. Více se dozvíte zítra.

„O tom, že Jakub Kleindienst odchází z vedení města, stejně jako o koaličním kandidátovi na post starosty, jsme se dozvěděli z novin, nikdo s námi nic nediskutoval, neměli jsme se čas připravit. Proto nehodláme podpořit ve volbě Miroslava Ročka,“ komentoval způsob volby Pavel Kotyk z opoziční KDU–ČSL. Místostarostou v Novém Strašecí zůstává i nadále Jaroslav Hlína (ČSSD).