Domnívám se, že každého občana doslova dusí představa, že by mohla obec přijít o majetek, který si občané svépomocí vybudovali. Nedokáží pochopit, jak k tomu mohlo dojít a proč. Kdo za to může, je ale všem jasné. A proto se každý ptá, proč a kam se peníze ztratily.
Po jednání u soudu, které se uskutečnilo 18. dubna v Rakovníku je rozhořčení ještě o něco hlubší. Protože jak byla veřejnost již informována, bratři Šípkové odmítli vypovídat a tím dali možnost dalším spekulacím.

Před soud tak předstoupili pouze dva svědci z řad bývalého zastupitelstva. I když na některé otázky zčásti neodpovídali.
Měli slušnost a povinnost vůči obci Karlova Ves a dostavili se k výslechu. Před soudem byli poprvé a měli před ním obrovský respekt.
Na malých vesnicích jako je Karlova Ves vykonávají své funkce lidé po pracovní době a tak tolik času nemají. Domnívám se, že pro občany bylo nejdůležitější, zda byli plněny standardní podmínky obce. To znamená vývoz odpadu, dodávky vody a podobně. Nikdo z nás neměl tušení, co se poslední dva roky dělo. Nikoho by nenapadlo, že se obec dostane před soud.

Mnozí lidé v těchto dnech nemohou spát, mají pocit, že mohli pro obec udělat více. A proto se jí všichni snaží pomoci, a to jakoukoli formou. Ať už je to brigáda nebo přivážka zeminy apod. Musím proto reagovat na články, které vyšly v Rakovnickém týdeníku, kde mě Vladimír Šípek obvinil, že nic víc nedokáži. Pro mne osobně je nejdůležitější, že mám spokojený život, manžela, zdravé dítě a velkou rodinu, která mne podporuje. Nemám pocit, že bych chtěla více. Jsem spokojená.

Co mne však udivuje, jsou neustálé útoky vůči mé osobě a hlavně proti obyvatelům obce, které Vladimír Šípek nazývá zoufalci. Obec například dostala anonym, který vyvěsila na nástěnku a vzápětí byla pod tím ne příliš lichotivá odpověď Vladimíra Šípka. (Pozn. redakce: Oba tyto dokumenty budou rovněž uveřejněny na stránkách Rakovnického deníku). Každý slušný člověk se před jeho chováním pozastaví a každého zaráží, jak je možné, že člověk, který dluží peníze se projíždí obcí v nových autech, ať už je to tmavomodré nebo bílé. Do této situace se nikdo nechtěl dostat. Soudní spory nám ubírají mnoho energie, ale svůj boj o záchranu obce nevzdáme a nikdo nás nepřesvědčí o své nevině.