Rakovničtí občanští demokraté vyhráli volby a budou to oni, kdo bude oslovovat další partaje v rámci budoucí koalice. Jenže současný starosta Zdeněk Nejdl se dostal do zastupitelstva jen díky těsnému vítězství ODS a situace se tak pro něj zkomplikovala. Čehož si je plně vědom.

„Musím se s těmi šesti kolegy domluvit, jak celou situaci vidí především oni. Přece jen mají dost silný mandát,“ řekl Zdeněk Nejdl. Podle námi osloveného dobře informovaného zdroje má současný starosta podporu místní ODS. Takže s největší pravděpodobností to bude on, kdo bude vyjednávat s budoucími koaličními partnery.

Už také ví, na koho se obrátí. „Pokud budu mít důvěru vyjednávat jako lídr, budu v první fázi jednat se stranou Společně pro Rakovník o případné podpoře,“ řekl Nejdl.

A budoucí spolupráce ODS se stranou Společně pro Rakovník je více než pravděpodobná. Lídrem oné strany je Jan Švácha (TOP 09). Ani ten se netají sympatiemi k ODS.

„Jednoznačně budeme vyjednávat s ODS. S výsledkem voleb jsem spokojen z důvodu toho, že pravice dala dohromady 11 hlasů oproti 10 z levice,“ podotkl Švácha.

Opozice se však již nechala slyšet, že půjde tvrdě proti koalici Nejdl – Švácha.