Proč vlastně tento projekt vznikl?

To popisuje šéfredaktor Rakovnického deníku Miroslav Elsnic: „Moc dobře víme, že v každé škole je spousta talentovaných, nadaných a šikovných žáků a studentů. Jen je mnohdy problém je najít, setkat se s nimi, navázat spolupráci. Mnozí si třeba nevěří, jiní netuší, že mohou 
s naším Deníkem navázat spolupráci a stát se dopisovateli, spolupracovníky. A to se týká všech oblastí života. Mnozí se třeba stydí k nám do redakce zavolat a naznačit, že by měli zájem stát se součástí naší redakce," řekl k projektu Miroslav Elsnic. Přitom názory studentů mohou být pro čtenáře Deníku velmi zajímavé.

„Dnešní studenti mají úplně jiné zájmy, než měla naše generace. Stejné situace vnímají jinak, než jak je vnímáme my. Jejich názory a pohledy na věc by nás měly zajímat a věřím, že čtenáři Deníku články od studentů středních škol ocení. Proto jsem rád, že naše společnost mohla pomoci tento projekt uvést do života," uvedl tiskový mluvčí RWE Pavel Zajíc.

Studenti budou po dobu tří měsíců tvořit články, které 
se postupně budou objevovat 
v Rakovnickém deníku 
a na webových stránkách www.rakovnicky.denik.cz.

Zvolili jsme tři základní novinářské žánry – reportáž, rozhovor, komentář (či fejeton).

„Věřím, že se naše spolupráce se školami zapojenými do projektu prohloubí a společně dáme prostor těm nejšikovnějším, aby s námi tvořili Rakovnický deník," podotkl šéfredaktor Miroslav Elsnic.

V Rakovnickém deníku postupně představí všechny zúčastněné v projektu, kromě toho se dozvíte zajímavosti ze života studentů.