Cyklostezka, která propojí město Rakovník s Pavlíkovem, by se měla v nejlepším případě začít stavět už na přelomu května a června. Zájemci o stavbu již totiž dodali své nabídky a nyní je bude hodnotit hodnotící komise.

„V ideálním případě, kdy komise nebude nucena vyzývat uchazeče k doplnění zaslaných nabídek, bude Rada Středočeského kraje rozhodovat o vítězném uchazeči na svém jednání pátého května. Pak by stavba byla zahájena na přelomu května a června. Reálnější představa ovšem bude až po jednání hodnotící komise," sdělila Rakovnickému deníku Nicole Mertinová, tisková mluvčí Středočeského kraje.

Cyklostezka by měla kopírovat starou cestu mezi Rakovníkem a Pavlíkovem, která vede podél Jalového potoka.

„Jedná se o velmi krásné a romantické údolí. Bohužel, dnes je cesta plná kopřiv a keřů, navíc v některých místech je bahno," řekl starosta Pavlíkova Miroslav Truxa. Ten navíc podotkl, že kdyby byla cesta zpevněná, byla by možnost o ni pečovat multifunkčním traktůrkem, který má obec k dispozici.

Podívejte se, kudy povede cyklostezka Rakovník - Pavlíkov a z jakého bude povrchu„Nyní bychom ale riskovali, že traktůrek někde zapadne v blátě a budeme jej muset vyprošťovat," dodal Miroslav Truxa.

„Výstavba nové cyklostezka je určitě přínosem pro rozvoj turistiky na Rakovnicku. Navíc když jsem tudy kdysi běhal, byl jsem vždy po kotníky v blátě," řekl již dříve senátor Marcel Chládek (ČSSD).

Navíc cyklisté by nemuseli jezdit po velmi frekventované silnici ve směru do Pavlíkova, ale mohli by využívat tuto bezpečnější alternativu, stejně jako pěší turisté.

Stezka by pro cyklisty v Pavlíkově rozhodně neskončila. Turisté a cykloturisté se po projetí obce, kde mimochodem mohou navštívit výstavní síň Jiřího Anderleho v budově Obecního úřadu Pavlíkov či muzeum starých motocyklů Splněný sen, mohou vydat polní cestou s mírným převýšením do Hvozda. Odtud následně přes obec Malinová a Krakov přijedou cyklisté ke zřícenině hradu Krakovec, kde si mohou prohlédnout i sochu Jana Husa na úpatí zříceniny hradu. Využít se dají i turistické cesty a není tedy vždy nutná jízda po silnici. Komu by to ovšem nestačilo, může se podle říčky Javornice vydat k řece Berounce na Zvíkovec.