Pozorný řidič si už jistě všiml, že v okolí rakovnického gymnázia se něco chystá. Na silnici se objevilo nové žluté vodorovné značení, původní dopravní značky jsou částečně přeškrtlé a hlavně přibyly nové.
Celá akce upravující provoz na úseku od Pražské brány po Husovo náměstí podél rakovnického gymnázia má jedinou příčinu. Tou je zahájená stavba nové školní jídelny a s ní související práce. Například v těchto dnech je to prodloužení kanalizace a inženýrských sítí na Žižkově náměstí. Problematikou dopravní obslužnosti v lokalitě po dobu stavby se zabýval odbor dopravy městského úřadu, který oslovil projekční kancelář K projekt manželů Křižákových.


„Hlavním cílem úprav je zajistit, aby těžká nákladní doprava mířící na stavbu nejezdila přes Husovo náměstí, ale například materiál dovezly co nejkratší cestou,“ vysvětlil důvody změn Jan Polák, tiskový mluvčí rakovnické radnice.


Princip bude jednoduchý. Pojede–li na stavbu například mix s betonem, může projet od brány, tedy v protisměru klasické úpravy této lokality. Musí však dopředu zajistit dopravu například dalším pracovníkem, aby se na tu chvíli zastavil provoz aut z Husova náměstí a náklad mohl projet. To by bez nového dopravního značení nešlo.
Největší omezení se však dotkne chodců. Už dnes zde jsou značky upozorňující na neprůchodnost ulicí Martinovského do Vladislavovy a s pokračující stavbou se ještě možnosti nejspíše omezí na úzký průchod k institucím a lékařům a do I. ZŠ v Rakovníku.