Jedním z nich je i David Meduna, kterému, byť zatím není Rakovničan, není veřejný prostor města lhostejný. Aby zabránil výstavbě obchodního centra, založil nový spolek Za vyvážený Rakovník. Ten si klade mnohem širší a dlouhodobější cíle, než je jen zabránění zmiňované plánované výstavby, ovšem právě tato záležitost se stala impulsem k tomu začít ve věci reálně jednat.

„Výstavba obchodního centra byla tou poslední kapkou, která nás donutila k tomu pokusit se se situací něco dělat," řekl David Meduna Deníku důvod, který ho vedl k založení spolku.

Pro Rakovničany se tak, zdá se, otevřela nová možnost, jak se angažovat ve veřejném dění. Svůj nesouhlas k tomuto tématu již někteří občané vyjádřili, když se v Rakovníku sepisovala petice proti výstavbě centra.

I město bylo ze začátku proti. Na hlasování zastupitelstva z prosince minulého roku návrh investora neprošel. Na začátku března ale jako by někteří zastupitelé změnili názor a dali investorovi souhlas s napojením na městskou komunikaci a sítě. Bude, nebo nebude mít Rakovník další obchodní zónu?