„V příštím roce se bude vyřizovat dotace. Začít by se mělo buď v příštím, nebo v dalším roce, což se zdá jako pravděpodobnější. Je to pro nás stěžejní věc a největší investice, takže se snažíme udržet obec v normálním režimu. Provádíme jen nezbytné opravy a snažíme se šetřit,“ uvedla starostka Krakova Pavla Staňková.

Rozpočtový výhled obce na tento rok činí zhruba 2,4 milionu korun příjmů a přibližně 1,8 milionu výdajů, do nichž je zahrnut i úvěr za vybudování kanalizace a ČOV. „Vzhledem k tomu, že vodovod bude stát přes 6 milionů, musíme mít nějaké peníze nezbytně našetřeny. Pokud by dotace z ministerstva zemědělství činila kolem 70 procent, byla by to paráda. Zbylých 30 procent jako spoluúčast bychom chtěli mít,“ potvrdila starostka.

Vedení obce by do budoucna rovněž rádo doplnilo hrací prvky na hřišti. „S tím ale počkáme, až bude hotový vodovod,“ doplnila starosta.

Dále obec řeší opravu střechy u hospody, protože do ní začalo zatékat. „Jednala jsem s památkáři, aby povolili výměnu. Místo tašek bychom chtěli položit plech. Poté si necháme udělat cenovou nabídku. Pokud by oprava střechy převyšovala určitou částku, mohli bychom případně požádat o dotaci,“ dodala Staňková.