Ředitel rakovnické 2. základní školy Zdeněk Brabec uvedl, že se setká s dalšími řediteli škol ve městě a společně budou o stávce jednat. „S učiteli jsem o tom zatím nehovořil. Rozhodneme se až v následujících dnech," uvedl Brabec.

„Učitelům nic nezakazujeme ani nepřikazujeme. Budeme mít o tom poradu a těžko předjímat výsledek,“ řekl Deníku ředitel rakovnické 1. základní školy Karel Folber. Podle zkušeností z předchozího protestu, k němuž se škola nepřipojila, ovšem předpokládá, že ze strany učitelů nebude zájem stávkovat. „Nemohu za ně ale hovořit,“ poznamenal.

Ani v Čisté zatím nemají jasno. „Je to příliš čerstvá zpráva a o plánované stávce, která je za relativně dlouhou dobu, nemám dostatek informací. Musím nejdříve zjistit, jakou formou stávka probíhá, zda se budou zavírat celé školy nebo se pouze nebude vyučovat podle rozvrhu, a pak to probereme s kolegy,“ konstatovala ředitelka čistecké školy Marie Kruntová.

Stejně se staví ke stávce i ředitel jesenické školy Petr Koníř: „Ještě nevíme, zda se připojíme. Budeme o tom teprve jednat v následujících dnech.“

V rakovnické 3. základní škole se dosud o plánované stávce vůbec nebavili. „Bude téměř za tři týdny a kdoví, zda to vůbec proběhne,“ reagoval nejdříve ředitel školy Jan Křikava, který dále uvedl, že o stávce s ním zatím nikdo nejednal. „Já jsem zaměstnavatel a s nikým jednat nebudu, ani stávkovat. Zda budou stávkovat zaměstnanci, to je otázka pro ně, ne pro mě,“ zdůraznil Křikava.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podoba kruhového objezdu u Nového Strašecí je schválena. Hlava Kelta to nebude

Anketníci odpovídají na chystanou novou podobu kruhového objezdu u Nového Strašecí. | Video: Deník/Josef Rod