I vy můžete hlasitě projevit svůj názor na praktiky současné vlády v úterý během hodinové protestní akce v Rakovníku.
Akci organizuje odborářský svaz Kovo Valeo.
Nebýt lhostejný
„Při současném růstu inflace přijala vláda opatření, jimiž se reálně snížily platy ve školství, zdravotnictví a veřejné sféře. Není mi lhostejné, jak budou jednou žít mé děti a vnoučata. Jak vlastně živoří už dnes důchodci či rodiny s dětmi, a proto se také po dohodě s vedením firmy, připojujeme k úterní protestní stávce,“ zdůraznil předseda Základní organizace odborového svazu Kovo Valeo Luboš Bidrman, který současně zve k připojení ke stávce všechny lidi, kteří mají chuť pracovat na tom, aby se konečně něco začalo měnit k lepšímu říci ne Topolánkovým reformám. Protestující by se měli sejít v jednu hodinu po poledni mimo podnik Valeo u zastávky Rakojatek. „Počítám, že by nás tam mělo sejít okolo dvě stě padesáti lidí. Možná se k nám připojí také kolegové z Brana, aby nás podpořili,“ pokračoval Luboš Bidrman.
V úterý by naši republiku měla čekat největší stávka od roku 1990.
“Měla by to být největší akce tohoto typu protestu od roku 1990,“ prohlásil Milan Štěch, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS).
Podle Štěcha se navíc jedná o první protestní akci v historii českého odborového hnutí po roce 1990, od níž se nedistancoval žádný odborový svaz. „Nedávno jsme podpořili i pracovníky ve školství a šli s nimi protestovat před úřad vlády. Já osobně jsem už sice v letech, ale myslím, že na některé věci není nikdy pozdě. Není mi zkrátka jedno, jak se některým lidem dnes žije,“ uzavřel Luboš Bidrman.
Pokud tedy máte chuť a čas, můžete přijít také podpořit hodinový protest v Rakovníku. Začíná se hodinu po poledni.